Spēlētāji

Starpsezonas sastāvu maiņas posmā “Zemgale/LLU” papildina savu sastāvu ar centra uzbrucēju Ēriku Žohovu, kurš ir labi pazīstams kluba spēlētājiem.

Ēriks Žohovs karjeras sākumu aizvadīja SK “Sāga 18” jauniešu komandā un tālāk to turpināja Latvijas Virslīgas vienībā “Ogra/Sāga 18”. 2014./2015. gadu Virslīgas sezonā viņš aizvadīja 33 spēles, kurās guva 13 vārtus un izdarīja 19 rezultatīvas piespēles (vidēji viens punkts spēlē). Šajā komandā viņš spēlēja kopā ar “Zemgale/LLU” atbalstītājiem labi pazīstamiem hokejistiem – Juliānu Misjusu, Vladislavu Adeļsonu, Emīlu Potāpovu, Eduardu Hugo Jansonu, Mārtiņu Dzierkalu.

Startējis Latvijas jauniešu nacionālās valstsvienībās U-17, U-18 un U-20 vecuma grupās, kopā aizvadot tajās 39 spēlēs, kurās guva 14 vārtus un izdarīja 11 rezultatīvās piespēles. 2016. gadā Latvijas nacionālās valstsvienības sastāvā startēja trijās pārbaudes spēlēs, kur neizcēlās ar punktiem.

No 2015. gada līdz 2018. gadam spēlēja trijos dažādos ASV hokeja klubos, trijās dažādās līgā – “Boston Jr. Rangers” (EHL), “Shreveport Mudbugs” (NAHL) un “Youngstown Phantoms” (USHL). ASV kopā aizvadīja 77 spēles, kurās guva 35 vārtus un izdarīja 41 rezultatīvo piespēli.

2018. gadā pievienojās Kuņluņ “Red Star” jauniešu komandai MHL līgā (Krievija), kuras sastāvā aizvadīja 20 spēles, gūstot 7 vārtus un 7 rezultatīvas piespēles.

Šīs sezonas sākumā mēģinājis startēt Krievijas Augstākā līgā nomainot divus klubus, bet pie spēļu prakses tā arī netika. Līdz ar to rudenī pievienojās Optibet hokeja līgas vienībai HK “Kurbads”, kurā aizvadīja septiņas spēles Latvijā un trīs spēles Kontinentālā kausā, gūstot divus vārtus.

Foto: HC “Yugra”

Saistītie raksti

Share