Jaunumi

No 30. augusta līdz 1. septembrim HK “Zemgale/LLU” Liepājā piedalījās starptautiskā hokeja turnīrā “Amber Puck Pro 2019”, kurā izcīnīja trešo vietu četru komandu konkurencē.

Pirmajā spēļu dienā HK “Zemgale/LLU” tikās ar jauniem hokejistiem no HS “Rīga” un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:2 (1:0; 0:1; 0:1). Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva ASV leģionārs Preston Ames, kuram asistēja Vladislavs Adeļsons un Juliāns Misjus. HS “Rīga” labā vārtus guva Mārtiņš Laviņš un Kristers Brauns, kurš pagājušā sezonā spēlēja “JLSS U17” un “Zemgale Juniors” komandās, ka arī debitēja Optibet hokeja līgā “Zemgale/LLU” sastāvā.

Otrajā spēļu dienā “Zemgale/LLU” tikās ar Polijas hokeja kluba KH “Torun” spēlētājiem un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:2 (0:1; 0:0; 0:1). Polijas komandas sastāvā spēlēja septiņi Krievijas leģionāri un viens no Čehijas. Poļi uzvarēja visas trīs Latvijas komandas un pārliecinoši ieguva turnīra pirmo vietu.

Trešajā spēles dienā jelgavnieki tikās ar mūžīgi principiāliem Optibet hokeja līgas pretiniekiem – HK “Liepāja” un uzvara par kuriem varētu garantēt iespēju ieņemt turnīra trešo vietu. Pirmo trešdaļu komandas aizvadīja bez gūtiem vārtiem, bet otrajā trešdaļā spēles rezultātu atklāja liepājnieks Frenks Razgals – 0:1. Otrās trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” izmantoja vairākumus un pārņēma spēles iniciatīvu savās rokās. Sākumā vārtus pēc Mārtiņa Mežuļa piespēles guva Juliāns Misjus, bet trešdaļas izskaņā vārtus guva Vladislavs Adeļsons – 2:1. Otrās trešdaļas beigas atzīmējās ar abu komandu leģionāru kautiņu. Liepājnieku lietuvietis Mark Kaleinikovas izaicināja uz dūru vicināšanu amerikāni Preston Ames un pēc neizšķirtas cīņas abi hokejisti tika noraidīti līdz spēles beigām, jo bija nometuši cimdus.

Trešā trešdaļā iniciatīva piederēja “Zemgale/LLU” hokejistiem, bet liepājnieki spēja veidot ātrus un bīstamus pretuzbrukumus. Trešdaļas vidū Krievijas izcelsmes jelgavnieku leģionārs Antons Minajevs guva trešos vārtus un nostiprināja savas komandas pozīciju – 3:1. HK “Liepāja” uzbrucējs Frenks Razgals veic ātru pretuzbrukumu un atgrieza spēlē intrigu – 3:2. Spēles noslēgumā liepājnieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un ripu ledus saimnieku vārtos ieraidīja Krievijas leģionārs Viktors Vasiļjevs – 4:2, tādā veidā panākot iespēju “Zemgale/LLU” ieņemt turnīra trešo vietu. HK “Liepāja” turnīrā izcīnīja otro vietu, bet HS “Rīga” – ceturto.

Par labāko spēlētāju “Zemgale/LLU” sastāvā visā turnīrā tika nosaukt vārtsargs Rihards Cimermanis, kurš pamatīgi palīdzēja komandai, tverot ripas bīstamos pretinieku uzbrukumos.

Turpinot sagatavošanos sezonai no 6. līdz 8. septembrim “Zemgale/LLU” piedalīsies starptautiskajā pārbaudes turnīrā “Donbass Open Cup 2019” Ukrainā, kur tiksies ar divām Ukrainas komandām un vienu Polijas.

Pirmo Optibet hokeja līgas spēli jelgavnieki aizvadīs 11. septembrī, Jelgavas ledus hallē tiekoties ar jaunizveidoto komandu “Olimp” no Rīgas. 14. septembrī savās mājās jelgavnieki uzņems jauniešus no HS “Rīga”.

Izmantotie materiāli: Amber Puck, LHL, Sportacentrs.com