OHL/Virslīga

Latvijas hokeja Virslīgas čempionāta spēlē starp HK “Zemgale/LLU” un HK “Mogo” uzvaru ar rezultātu 6:3 (2:1; 2:1; 2:1) izcīna jelgavnieki. Trijās sezonas savstarpējās spēlēs ledus saimniekiem šī ir pirmā uzvara par HK “Mogo” un tā palīdz komandai saglabāt vietu turnīra tabulas augšgalā.

Pirmā trešdaļa iesākās ar abu komandu sparīgu cīņu par iniciatīvas iegūšanu un izvirzīšanos spēles vadībā. HK “Mogo” divas reizes otrā spēles minūtē kļūdās spēku paņēmienu pielietošanā, izpelnās divus noraidījums un spiesti spēlēt trijatā pret pieciem jelgavniekiem. HK “Zemgale/LLU” izmantoja doto iespēju pilnā apjomā. Pēc Romāna Ņekļudova piespēles uz vārtiem meta Niklavs Birovs, bet pie atlēkušas ripas pirmais bija Artjoms Ogorodņikovs, kurš arī atklāja spēles rezultātu – 1:0. Pēc 32 sekundēm, spēlējot jau piecatā pret četriem pretiniekiem, pēc Valentīna Feoktistova piespēles uz vārtiem spēcīgi ripu raidīja Kristaps Millers, bet atlēkušo ripu vārtos iemeta Rihards Paškausks – 2:0. Pēc 44 sekundēm HK “Zemgale/LLU” aizsardzības zonā izcēlās dūru cīņa starp Jāni Bērziņu un Elvi Želubovski. Kamēr cīnītāji turpināja apmainīties ar skarbiem vārdiem uz sodīto soliņu, HK “Mogo” nomainīja vārtsargu Henriju Anču pret Renāru Kazanovu. Viesi turpinājumā atkal nopelnīja noraidījumu, bet to izmantot jelgavniekiem neizdevās, jo atgriežoties uz ledus Bērziņam un Želubovskim dūru cīņa atjaunojās un tās rezultātā HK “Zemgale/LLU” palika bez uzbrucēja, kurš tika noraidīts līdz spēles beigām. Trešdaļa turpinājās ar asiem uzbrukumiem no abām komandām, tikai jelgavnieki nevarēja tās pilnībā izmantot, jo bija nopelnījuši divus noraidījumus. Lai arī vairākumā viesi neizcēlās ar gūtiem vārtiem, toties piecpadsmitā minūtē ātrā uzbrukumā aizdevās rīdzinieku uzbrucējs Jānis Ozoliņš, kurš ieslidināja ripu vārtsarga Reiņa Petkusa sargātos vārtos, panākot rezultāta atšķirības samazināšanu – 2:1.

Otrā trešdaļa turpinājās ar komandu abpusējiem uzbrukumiem un daudziem spēka paņēmieniem. Komandām bija pietiekami daudz iespēju mainīt spēles rezultātu, bet pirmais to izdarīja HK “Zemgale/LLU” aizsargs Eduards Hugo Jansons. Sestā trešdaļas minūtē pēc Valentīna Feoktistova un Kristapa Millera piespēlēm, viņš no pretinieka aizsardzības zonas vidus ar precīzu metienu tālajā stūrī pārsteidza vārtsargu Renāru Kazanovu – 3:1. Tomēr gūtie vārti ne tuvu nepadarīja par spēles līderiem. HK “Mogo” ne uz mirkli nemazināja savu spēles tempu ar kuru panāca, ka jelgavnieki pēc kārtas nopelnīja divus noraidījumus un otrā no tā, ļāva Jurim Ziemiņam gūt vārtus – 3:2. Minūti vēlāk HK “Zemgale/LLU” atkal nonāca mazākumā un viesiem bija dota iespēja izlīdzināt spēles rezultātu. Savu iespēju viņi neizmantoja, toties dāvāja ledus saimniekiem izdevību izvirzīties vadībā, jo paši pēc kārtas izpelnījās divus noraidījumus. Vairākumu HK “Zemgale/LLU” neizmantoja, bet jau vienādos sastāvos Artojms Ogorodņikovs un Niklavs Birovs izcīnija ripu pretinieka aizsardzības zonā, piespēlēja to no aizvārtes Romānam Ņekļudovam, kas ar pamatīgi spēcīgu metienu no vārtu priekšas to raidīja vārtos – 4:2.

Trešā trešdaļa iesākās tik pat spraigi, kā iepriekšējās. Brīžiem liekās, ka HK “Mogo” pārņem spēles vadību, bet šī sajūta pārgāja brīdī, kad pie ripas kontroles tika mājinieki, kas veidoja asus pretuzbrukums. Sestā minūtē ar Riharda Paškauska un Valentīna Feoktistova saspēli HK “Zemgale/LLU” izraidīja ripu no savas aizsardzības zonas. Viesi nespēja to noturēt un pirmais pie tās tika Kristaps Millers, kurš ātrā pretuzbrukumā apspēlēja pretinieka aizsargu un vārtsargu, gūstot nākošos vārtus – 5:2. Minūti vēlāk HK “Mogo” aizsardzības zonā pēc Eduarda Hugo Jansona un Olfa Aploka piespēlēm pie ripas tika uzbrucējs Raivis Kurnigins. Kamēr Olafs Aploks kopā ar viesu aizsarga palīdzību aizsedza redzamību Renāram Kazanovam, Raivis ieraidīja ripu tuvajā vārtu pusē, panākot rezultātu – 6:2. HK “Mogo” paņēma trīsdesmit sekunžu pārtraukumu un otro reizi spēles laikā nomainīja vārtsargus, ļaujot vārtos atkārtoti stāties Henrijam Ančam. Tas nozīmēja, ka viesi netaisās padoties un trešdaļas vidū tas viņiem arī deva rezultātu, kad ātrā pretuzbrukumā precīzs bija Andris Siksnis, atgūstot vienus vārtus – 6:3. Spēles pēdējās piecas minūtes HK “Mogo” pārsvarā spēlēja bez vārtsarga. Brīžos, kad viesi ieguva kontroli pār ripu, vārtsargs Henrijs Ančs tika mainīts pret papildus laukuma spēlētāju. HK “Zemgale/LLU” spēlētāji šādos apstākļos lika uzsvaru uz savu vārtu aizsardzību, nevis uz septīto vārtu gūšanu. Pateicoties pašatdevei viņiem tas arī izdevies, izcīnot pirmo sezonas uzvaru par HK “Mogo” ar rezultātu – 6:3. Par labāko spēlētāju HK “Zemgale/LLU” sastāvā tika atzīts Matīss Gelažis, kas lielāko spēles daļu aizvadīja ar traumēto virslūpu.

HK “Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristaps Millers, kas spēlē guva vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvās piespēles, pēc spēles atzina, ka bija gaidāma smaga spēle, kurā būs precīzi jāizpilda uzstādītie uzdevumi. Par pārsteigumu pretinieks uzsāka spēli nesagatavoti un ielaida divas ripas spēles sākumā. Pēc emociju uzplūduma un pauzes pirmajā trešdaļa viesi atguvās un spēle kļuva smagāka. Komanda nebija plānojis vicināt dūres spēles laikā, bet ņemot HK “Mogo” raksturu, bija gaidāms daudz spēka spēles un arī bija jābūt gataviem pastāvēt par sevi. Tas, ka komanda šobrīd ir līderu pozīcija, spēlētāji īpaši neņem vērā, bet dodas uz katru spēli ar uzdevumi izpildīt spēles plānu.