sakarīgs sniegums nes rezultātus

Hokejists Valentīns Feoktistovs raujas uzbrukumā
Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Zemgale/LLU” pieveic HK “Olimp” ar rezultātu 5:1 (1:1; 2:0; 2:0). Jelgavas ledus halle, 2019. gada 30. oktobris. Foto: Ruslans Antropovs, rusantro.com

Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Zemgale/LLU” pieveic HK “Olimp” ar rezultātu 5:1 (1:1; 2:0; 2:0). Divus vārtus spēlē guva uzbrucējs Gatis Sprukts, bet pa vienam vārtu guvumam uzbrucējiem Valentīnam Feoktistovam, Rustamam Begovam un leģionāram Aleksandram Pavļenko (Alexander Pavlenko).

Komandu sastāvi

Uz šo spēli HK “Zemgale/LLU”, kā pirmo vārtsargu pieteica Reini Petkus #45, kurš spēļu pārtraukuma laikā trenējās “Zemgale Juniors” sastāvā. Pat otro vārtsargu spēlei tika pieteikts Artūrs Krists Krūklītis #30, dodot Rihardam Cimermanim #1 zināmu pauzi.

Aizsardzība iztika bez Kriša Grundmaņa #4 un Arnolda Lapaiņa #9, kuri trenējas “Zemgale Juniors” sastāvā. Komandas sastāvā arī vairs neredzēsim Eduardu Fjodorovu un Renāru Kārklu ar kuriem sadarbība pārtraukta oktobra otrā pusē.

Uzbrukums izpalika bez uzbrucēja Juliāna Misjusa #8, bet sastāvā pēc vienas izlaistās spēles atgriezās Rustams Begovs #7. Dienu pirms spēles no sastāva tika izslēgti Danila Kuļikovs (Daniil Kulikov) un Aleksandrs Stolbovojs (Aleksander Stolbovoy). Stolbovojs gan turpina spēlēt JAHL vienībā “Zemgale Juniors”.

HK “Olimp” aizsardzībā iztika bez aizsarga Jāņa Brakša un uzbrucējiem Sanda Mežaraupa, Nikolaja Sirotkina. Mēneša sākumā komanda pārtrauca sadarbību ar diviem uzbrucējiem – Verneru Fricbergu un Dāvidu Krūmiņu. Rīgā baumo, ka komandai drīzumā varētu pievienoties uzbrucējs Oļegs Šišļaņikovs. Neskatoties uz šīm izmaiņām, HK “Olimp” sastāvs ir otrais pieredzes bagātais Optibet hokeja līgā. Tā hokejisti ir spēlējuši gan KHL, gan pasaules čempionātos, gan Olimpiskās spēlēs.

Pirmā trešdaļa

Pēc divām ārkārtīgi spraigām spēlēm pret Optibet hokeja līgas līderiem HK “Kurbads”, jelgavnieki uzsāka spēli mierīgā un nesteidzīgā manierē, kas varēja likt domāt, ka viņi ir fiziski un morāli noguruši. HK “Olimp” spēlētāji gan sāka spēli pārliecinošāk, bet kā jau ierasts, viņus pievīla spēles disciplīna. Pirmajās sešās minūtēs viņi nopelnīja trīs noraidījumus, kas ļāva HK “Zemgale/LLU” kādu laiku nedomāt par savu vārtu aizsardzību.

Trešdaļas sešpadsmitajā minūtē ledus saimnieki nonāca mazākumā un nu jau pašiem nācās aizstāvēt savus vārtus. Par laimi, pie zilās līnijas aktīvi darbojās uzbrucējs Gatis Sprukts #44, kurš lika HK “Olimp” aizsargam kļūdīties un izraidīt ripu no zonas, kas ļāva Spruktam aizskriet vienam pret vienu ar vārtsargu un ieraidīt ripu Ervīna Muštukova sargātājos vārtos – 1:0.

Pacilājumus HK “Zemgale/LLU” rindās neilga pārāk ilgi, jo tajā pašā vairākumā brāļu Širokova sadarbība ļāva izlīdzināt spēles rezultātu. HK “Olimp” spēlētāji nostājās jelgavnieku aizsardzības zonā un Maksims Širokovs piespēlēja ripu uz priekšu uzbrucējam Renāram Undelim, kurš savukārt precīzi piespēlēja to Aleksejam Širokovam, kurš neviena netraucēts atradās vārtu priekšā – 1:1.

Rīdzinieki būdams uz viļņa pēc gūtiem vārtiem nespēja to izmantot, lai palielinātu rezultātu, jo nopelnīja kārtējo noraidījumu un pirmā trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu.

Uzbrucējs Gatis Sprukts sveic komandas biedrus
Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Zemgale/LLU” pieveic HK “Olimp” ar rezultātu 5:1 (1:1; 2:0; 2:0). Jelgavas ledus halle, 2019. gada 30. oktobris. Foto: Ruslans Antropovs, rusantro.com

Otrā trešdaļa

Otrajā spēles nogrieznī HK “Zemgale/LLU” hokejisti izskatījās jau krietni mundrāki, neskatoties uz to, ka spēlēja trijās maiņās visu pirmo trešdaļu. Jau trešajā minūtē ledus saimnieki palika mazākumā, bet spēja precīzi aizstāvēt savus vārtus un neļaut HK “Olimp” spēlētājiem izvirzīties spēles vadībā.

Trešdaļas otrā puse rīdzinieki nopelnīja kārtējo noraidījumu un šo iespēju nepalaida garām HK “Zemgale/LLU” pieredzējušie hokejisti. Pēc aizsarga Alekseja Popova #73 piespēles pretinieka aizsardzības zonā ātri ieslidoja uzbrucējs Raivis Kurnigins #13. Uz brīvā ledus viņš uztaisīja plašu virāžu un atdeva precīzu uz vārtu priekšu, kur uzbrukumam pieslēdzās komandas kapteinis Valentīns Feoktistovs #85, kura gūtie vārti izvirzīja vadībā HK “Zemgale/LLU” ar rezultātu – 2:1.

Jelgavnieki pēc gūtiem vārtiem turpināja uz pacilājuma veidot uzbrukumus un jau pēc divām ar pusi minūtēm spēja to palielināt. Krievijas leģionārs Aleksandrs Pavļenko #19 (Alexander Pavlenko) un uzbrucējs Gatis Sprukts #44 nogādāja ripu līdz “Olimp” vārtiem, kur burzmā naskās izrādījās Sprukts, ieraidot ripu vārtos un panākot rezultātu – 3:1.

Uzbrucējs Gatis Sprukts ieraida ripu vārtos
Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Zemgale/LLU” pieveic HK “Olimp” ar rezultātu 5:1 (1:1; 2:0; 2:0). Jelgavas ledus halle, 2019. gada 30. oktobris. Foto: Ruslans Antropovs, rusantro.com

Trešā trešdaļa

Trešajā trešdaļā HK “Olimp” saņēmās visiem saviem spēkiem un uzsāka ofensīvu uz jelgavnieku vārtiem. Viņu mērķtiecību uz divām minūtēm apturēja lielais mazākums, kuru HK “Zemgale/LLU” neizmantoja savā labā. Līdz trešdaļas vidum mūsu hokejistiem nācās pašaizliedzīgi aizstāvēt savus vārtus un ripas priekšā bezbailīgi stājās gan uzbrucēji, gan aizsargi. Vārtsargs Reinis Petkus #45 arī sajutis īstu spēles garšu neļāva ripai nonākt savos vārtos.

Trešdaļas trīspadsmitā minūtē pēc Ričarda Bernharda #15 piespēles ātrā pretuzbrukumā devās Krievijas leģionārs Aleksandrs Pavļenko (Alexander Pavlenko) #19 un ieraidīja vārtos savu pirmo sezonas ripu, panākot rezultātu – 4:1.

Minūti vēlāk Ričards Bernhards #15 nopelnīja noraidījumu un HK “Olimp” galvenais treneris Jurijs Agureikins izlēma nomainīt vārtsargu Ervību Muštukovu pret sesto laukuma spēlētāju. Pieredzes bagātais rīdzinieku uzsāka metodiskus metienus uz Reiņa Petkus #45 sargātiem vārtiem un vienā no tādiem metieniem, spēcīgi raidītā ripa trāpīja vārtsarga ķiverē.

Sešpadsmitajā minūtē savā aizsardzības zonā uzbrucējs Gatis Sprukts #44 pārtvēra pretinieku piespēli un ar tālu piespēli uzbrukumā aizsūtīja Rustamu Begovu #7, kurš ieraidīja ripu tukšos vārtos – 5:1. Pēc šiem zaudētiem vārtiem HK “Olimp” spēlētājiem nolaidās rokas un HK “Zemgale/LLU” varēja mierīgi noslēgt spēli ar pārliecinošu uzvaru.

Aizsargs Sebastian Janda bloķē ripu
Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Zemgale/LLU” pieveic HK “Olimp” ar rezultātu 5:1 (1:1; 2:0; 2:0). Jelgavas ledus halle, 2019. gada 30. oktobris. Foto: Ruslans Antropovs, rusantro.com

Viņi runāja

HK “Zemgale/LLU” ģērbtuvē komandas galvenais treneris Valērijs Kuļibaba uzrunāja spēlētājus ar sekojošiem vārdiem:

“Veči, pēc satura viss labākā spēle. Pirmais, vārtsargs, aplausi. Labs mazākums, labs vairākums. Šodien varbūt neiemetām, bet būs. Mēs iet uz to pusi, kuri vajag. Pirmā maiņa, ļoti laba spēle. Bijāt līderi un vilkāt komandu aiz sevis. Un kas bija redzam? Komandas gars un turamies pie tā”.

Pēcspēles intervijā vārtsargs Reinis Petkus #45 atzīmēja:

“Es domāju, ka mēs visu spēli spēlējām pēc sava stila, vienā ritmā un neko īpaši neesam mainījuši. Ko sākam, to turpinājām un beigās tas arī ir rezultāts. Varbūt pirmajā neiemetām, bet pēc tam iegāja tie vārti. Protams, tā kā viņš (Olimp) ir spēcīgs pretinieks, mēs priecājamies, ka uzvarējām. Tas sniedz pārliecību, ka varam spēlēt ar visiem pretiniekiem un tas pats “Kurbads”, gan jau mēs viņus vēl noliksim šogad. Plāns mums ir viens – uzvarēt”.

Foto galerija

Labāko piecinieks

Vārds, uzvārds

Spēles Vārti Piespēles Punkti

Metieni

Gatis Sprukts

13

7 9 16

34

Aleksandrs Novikovs

13

9 2 11

33

Juliāns Misjus

7

5 6 11

21

Rustams Begovs

11

4 3 7

51

Sebastian Janda

13

3 3 6

30

Turnīra tabula

Vieta

Komanda Spēles Punkti

Vārti

1

HK Kurbads

12

24

62:23

2

HK Liepāja

14

21

55:33

3

HK Olimp

11

18

40:18

4

HK MOGO

12

15

49:25

5

Zemgale/LLU

13

14

44:44

6

HK Dinaburga

13

7

29:68

7

HS Rīga

11

4

24:51

8

Prizma/IHS

12

2

28:69

Saistītie raksti

Leave a Reply