Optibet hokeja līgas priekšpēdējā regulārā čempionāta spēle Jelgavas ledus hallē “Zemgale/LLU” un “Kurbads” sarīkoja īstu izslēgšanas spēļu sērijas ģenerālmēģinājumu. Abas komandas cīnījās par uzvaru, lai nokļūtu čempionāta otrā vietā, kas dotu mājas spēļu priekšrocību pusfinālā. Jelgavnieki spēja pārspēt viesus ar rezultātu 5:3 (2:0; 2:1; 1:2), pakāpties uz otro vietu, lai gan apsteidzot pretinieku turnīra tabulā vien par vienu punktu.

Pirmo trešdaļu ļoti aktīva uzsāka HK “Kurbads” spēlētāji, kuri pirmās piecas spēles minūtes kontrolēja tās gaitu un izdarīja vairākus metienus uz vārtsarga Riharda Cimermaņa sargātiem vārtiem. Pateicoties Cimermaņa precīzai spēlei viesiem neizdevās pārņemt spēles vadību trešdaļas sākumā. Pakāpeniski “Zemgale/LLU” spēlētāji spēja izlīdzināt spēles gaitu un sākt veidot bīstamus momentus pie rīdzinieku vārtiem. Trešdaļas astotā minūtē no pretinieku aizvārtes uz priekšu izslidoja uzbrucējs Rustams Begovs, kurš mēģināja pārsteigt vārtsargu Uldi Čalpu. Ripa no kājsargiem veiksmīgi atleca pie uzbrucēja Rūdolfa Prūša, kurš ar precīzu raidījumu atklāja spēles rezultātu – 1:0. Turpinājumā “Kurbads” nonāca mazākumā, kuru jelgavnieki nerealizēja, bet spēlējot jau vienādos sastāvos, turpināja veikt uzbrukumu un pēc Artjoma Ogorodņikova un Danil Dolgushkin piespēlēm, ripu uz vārtiem raidīja Rūdolfs Prūsis. Ripa lidojumā atsitās pret kādu no spēlētājiem un nonāca “Kurbads” vārtos – 2:0.

Otrās trešdaļas sākumā “Kurbads” spēlētājiem izdevās iespiest jelgavniekus aizsardzības zonā un izveidot vairākas bīstamas situācijas, kurās, glābjot vārtos, nelielu traumu guva ledus saimnieku vārtsargs Rihards Cimermanis. Lai arī Cimermanis turpināja spēli, rīdzinieku uzbrucējam Jurim Upītim izdevās ieraidīt ripu vārtos, samazinot rezultāta atšķirību līdz minimumam – 2:1. “Zemgale/LLU” pēc zaudētiem vārtiem uzsāka savu spiedienu uz pretinieku vārtiem, kas lika viesiem izmantot spēka paņēmienus un pārkāpt noteikumus. Trešdaļas piektā minūtē, spēlējot piecatā pret trim pretiniekiem, “Zemgale/LLU” uzbrucējam Vladislavam Adeļsonam, pēc Ērika Žohova un Ivan Rybchik piespēlēm, izdevās no aizvārtes ieraidīt ripu rīdzinieku vārtos un atjaunot iepriekš iegūto pārsvaru – 3:1. Jelgavnieki vairāk kontrolēja spēles gaitu un  trešdaļas astoņpadsmitā minūtē, pēc Danil Dolgushkin un Rustama Begova piespēlēm, savus trešos vārtus spēlē guva Rūdolfs Prūsis – 4:1.

Trešajā trešdaļā abas komandas noguruma dēļ atsāka cīņu lēnākā tempā. “Zemgale/LLU” spēlētājiem tas deva nelielu priekšroku, bet viņi to neizmantoja. Trešdaļas devītajā minūtē jelgavnieki nespēja nosargāt savus vārtus mazākumā, jo “Kurbads” aizsargs Toms Bluks no zilās līnijas ieraidīja ripu augšējā vārtu stūrī – 4:2. Turpinājumā katra no komandām kļūdījās ar skaitlisko sastāvu uz laukumu, kas norādīja uz to, ka noguruma dēļ sāka zaudēt koncentrāciju. “Zemgale/LLU” izdevās uzspiest savu spēles stilu, kas noveda pie tā, ka rīdzinieki divreiz bija spiesti spēlēt mazākumā. Vienu no vairākumu ledus saimnieki izmantoja sev par labu, jo pēc Alekseja Popova un Artūra Homjakova piespēlēm, ripu vārtos ieraidīja aizsargs Krišs Grundmanis – 5:2. Divas minūtes līdz spēles beigām “Zemgale/LLU” nopelnīja noraidījumu, kas deva iespēju “Kurbads” nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un ar Mārtiņa Oskara Freimaņa precīzu metienu gūt vienus vārtus – 5:3. Rīdzinieki pēdējās spēles sekundes turpināja spēlēt bez vārtsarga vārtos, bet ne paši, ne jelgavnieki vairs spēles rezultātu nespēja izmainīt.

Spēles galerija

Pēcspēles intervija

Spēles ieraksts

Leave a Reply