“Zemgale/LLU” nerealizē savas iespējas pret “Kurbads”

HK Zemgale LLU spēlētāji HK Kurbads aizsardzības zonā

HK “Zemgale/LLU” neskatoties uz labu sagatavošanos, nespēja realizēt savas iespējas un otro reizi Optibet hokeja līgas regulārā čempionātā piekāpjas HK “Kurbads” ar rezultātu 2:5 (2:2; 0:2; 0:1).

Komandu sastāvi

HK “Zemgale/LLU” treneru korpuss ļoti nopietni piegāja pie komandas komplektācijas uz šo atbildīgo spēli, pieteicot tai tikai trīs spēlētāju maiņas un pa vienam rezerves uzbrucējam un aizsargam. Pirmo reizi uz ledus kāpa arī jaunais Krievijas leģionārs – uzbrucējs Alexander Pavlenko #19. Tāpat sākumā sastāvā tika pieteikts vārtsargs Artūrs Krists Krūklītis #30, kuram šī bija pirmā spēle komandas vārtos Optibet hokeja līgas čempionāta, jo pirms tam viņš piedalījās, kā rezerves vārtsargs. Šo spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīja arī bez vien no saviem komandas līderiem – uzbrucēja Juliāna Misjusa #8.

HK “Kurbads” uz spēli pieteica četras uzbrucēju maiņas un trīs aizsargu pārus. Rīdzinieku sastāvā nebija pieteikti uzbrucēji Jānis Sprukts un Juris Upītis, ka arī aizsargs Hārdijs Parādnieks. Nenoliedzami pretinieku komandā ir pieredzes bagāts kolektīvs, kuru spēlētāji spēlējuši gan Latvijas izlasē, gan arī kādreiz ir spēlējuši HK “Zemgale/LLU”: Aleksandrs Galkins, Sandis Zolmanis, Kirils Tambijevs, Lauris Rancevs.

Pirmā trešdaļa

Spēle uzsākās ne tā, kā to gribētos HK “Zemgale/LLU” spēlētājiem. Pirmais uzbrukums aptrūkstas pie pretinieku zilās zonas. “Kurbads” spēlētāji izdaru tālu piespēli, kuru jelgavnieki uzskatīja par pārmetinu un uz mirkli apstājās, gaidot tiesnešu svilpi. Bet svilpe klusēja un “Kurbads” spēlētāji ierāvās mājinieku zonā, veiksmīgi nostājoties zonā, kam sekoja uzbrucēja Laura Bajaruna metiens uz vārtiem, kuru vārtsargs Artūrs Krists Krūklitis #30 nespēja atvairīt – 0:1.

HK “Zemgale/LLU” ļoti ātri spēja savākties un sāka konkurēt gan par ripas kontroli, gan arī par vārtu guvumiem. Jau pēc minūtes un divdesmit deviņām sekundēm jelgavnieku uzbrucējs Rustams Begovs #7 sodīja pretinieku aizsargus par paviršu spēli savā zonā, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1.

Trīs minūtes vēlāk “Zemgale/LLU” uzbrucējs Gatis Sprukts #44 (protokola kļūdaini ierakstīts Danil Dolgushkin) pie pretinieku aizsardzības zonas zilās līnijas divcīņa izcīna ripu, ieiet zonā un atdot piespēli uz pretējo malu, kur to saņem un nekavējoties vārtos raida Aleksandrs Novikovs #17, izvirzot mājiniekus spēles vadībā – 2:1.

Izvirzoties vadībā gan “Zemgale/LLU” hokejistiem, gan faniem ieviesās cerība, ka “Kurbads” nav neuzvarams. Spēlē turpinājās ar komandu abpusējiem uzbrukumiem un noteikta spēles līdera. Trešdaļas desmitajā minūtē jelgavnieki savā aizsardzības zonā nenospēlēja līdz galam, pazaudējot ripu aiz vārtiem, kas ļāva “Kurbads” uzbrucējam Kirilam Tambijievam izlīdzināts spēles rezultātu – 2:2.

Pēc trim minūtēm “Zemgale/LLU” uzbrucējam Rustamam Begovam #7 izdevās iziet uzbrukumā viens pret vienu ar rīdzinieku vārtsargu Uldi Čalpu, bet neizdevās ieraidīt ripu vārtos. Sešpadsmitajā trešdaļas minūtē jelgavniekiem neizdevās izmantot arī vairākuma iespēju, jo viesus jāuzteic par teicamu spēli mazākumā.

Trešdaļas noslēgumā “Kurbads” palika bez sava uzbrucēja Kirila Tambijeva, kurš nolamāja tiesnešu par to, ka tie nedeva noraidījumus par iespējamiem pārkāpumiem pret viņu. Sākumā viņš tika noraidīts uz desmit minūtēm, bet beidzoties trešdaļai vēl reiz izteica pārmetumus galvenajam tiesnesim Eduardam Odiņam un tika noraidīts līdz spēles beigām.

Otrā trešdaļa

Pirmās trešdaļas sākums un beigas parādīja, ka “Kurbads” tajās izmanto “Zemgale/LLU” spiediena atslābumu. Jelgavnieki gan sākumā, gan beigās samazina savu koncentrāciju un rīdzinieki to izmanto, lai pārņemtu spēles iniciatīvu.

Otrās trešdaļas pirmajā minūtē mājinieku aizsargs Danil Dolgushkin #14 nopelnīja noraidījumu (vienīgais jelgavnieku noraidījums visas spēles gaitā) un šo vairākumu “Kurbads” izmantoja, lai izvirzītos vadībā pēc Laura Ranceva gūtiem vārtiem – 2:3.

Trešdaļas turpinājumā komandas cīnījās par ripu un tas, kurš pirmais pie tās nonāca, tad tas arī uzbruka. “Zemgale/LLU” spēlētājiem bija daudz reālu iespēju, lai izlīdzinātu spēles rezultātu, bet diemžēl ripa fantastiskos veidos nekrita iekšā vārtos. Protams arī neaiztika bez pašaizliedzīgas “Kurbads” aizsardzības cīņas. Abu komandu atbalstītāji bija tika satraukti par spēles gaitu, ka ik pa laikam radās iespaids, ka notiek izslēgšanas kārtas spēle.

Pašās trešdaļas beigās, kad atlika vien 20 sekundes līdz tās beigām, “Zemgale/LLU” spēlētāji atkal zaudēja koncentrāciju un vēlmi saglabāt kontroli par ripu. Šo minstināšanos izmantoja pretinieks, kurš 5 sekundes līdz trešdaļas beigām ar uzbrucēja Laura Ranceva raidījumu guva ceturtos vārtus – 2:4.

Trešā trešdaļa

Trešās trešdaļas sākumā HK “Zemgale/LLU” galvenais treneris Valērijs Kuļibaba izvēlējās nomainīt vārtsargu Artūru Kristu Krūklīti #30 pret Rihardu Cimermani #1. Treneris mēģināja uzpurināt spēlētājus un pamainīt spēles gaitu, kurā par būtisku faktoru kļūs abu komandu spēlētāju nogurums. Trešdaļas gaitā uz laukuma parādījās arī rezerves aizsargs Daniels Goršanovs #5.

Lai arī “Zemgale/LLU” spēja trešdaļas sākumā izturēt pretinieka spiedienu, pavisam neveiksmīgi izvērtās pašu uzbrukums. Ceturtajā minūtē pēc neprecīzas piespēles pretinieku aizsardzības zonā, ripa atleca atpakaļ un ļāva “Kurbads” uzbrucējam Laurim Rancevam aizbēgt pretuzbrukumā un pārsteigt Cimermaņa sargātos vārtus – 2:5.

Augsti jānovērtē “Zemgale/LLU” spēlētāji, kuri neskatoties uz nogurumu turpinājās līdz spēles beigām, bet diemžēl nespēja atspēlēties pret Optibet hokeja līgas līderiem. Par izmaiņām jelgavnieku komandas spēles stilā liecina arī metienu skaits uz vārtiem. Pirmajā savstarpējā spēlē “Zemgale/LLU” izdarīja vien 15 metienus uz vārtiem, tad šajā tikšanās reizē – 37 (!!!), izdarot par pieciem metieniem vairāk nekā rīdzinieki.