Zemgale/LLU - Dinaburga 27.11.2019.

Ripa ielido vārtu tīklā pēc vārtsarga neveiksmīga mēģinājuma to tvert
Uzbrucējs Aleksandrs Visockis #8 ieraida ripu HK "Dinaburga" vārtos. | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

HK “Zemgale/LLU” savās mājās piedzīvo šokējošo brīdi – HK “Dinaburga” spēles vidū izlīdzina rezultātu un draud uzvarēt jelgavniekus. Pateicoties komandas ekipējuma menedžera Andra Leitša aizdotai ķiverei, jelgavnieki izcīna uzvaru Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 9:4 (3:1; 2:2; 4:1), bet uzbrucējam Gatim Spruktam atkal sanāk hat-trick.

Komandu sastāvi

HK “Zemgale/LLU” pamatsastāvs spēlē nestartēja divi vadošie uzbrucēji – Rustams Begovs #7 un Vladislavs Adeļsons #22, līdz ar to viņu aizvietošanai uz ledus kāpa Aleksander Stolbovoy #90 (Zemgale Juniors) un Rolands Dietlavs #55. Aizsardzība saglabājās iepriekšējā sastāvā – bez Denisa Berdņika un Arnolda Lapaiņa (Zemgale Juniors).

HK “Dinaburga” salīdzinot ar iepriekšējo spēli bija nokomplektēta bez uzbrucēja Alekša Ostaņkoviča un aizsargiem Ernesta Azareviča un Rolana Vasiļjeva. Savukārt komandu pastiprināja bijušais “Zemgale/LLU” aizsargs Imants Ļeščovs, kurš pagājušā sezonā spēlēja Alpu hokeja līgā Itālijas komandā “Ritten/Renon” un kļuva par valsts čempionu.

Bet lielāku interesi saistīja jaunā komandas vārtsarga Jani Rauhala personība. Divdesmit gadus vecais soms pārsvarā savu karjeru aizvadīja Somijas jaunatnes hokeja līgās, bet šajā sezonā pirms pāriešanu uz Daugavpils komandu bija paspējis vienā spēlē sevi pārbaudīt ASV Nacionālās koledžu attīstības konferences (NCDC) komandā “New Hampshire Jr. Monarchs”.

Spēles priekšvēsture

HK “Zemgale/LLU” šosezon jau divas reizes tikās HK “Dinaburga” hokejistiem un abās tikšanās reizēs izcīnīja uzvaras ar rezultātiem 5:1 un 9:2. Daugavpils hokejisti abās spēlēs parādīja, ka viņi māk cīnīties, bet viņiem neizdodas realizēt savus momentus.

Gadījumā, ja viesi spētu pārņemt vadību spēles rezultātā pirmajā trešdaļā, tad jebkurai no Optibet hokeja līgas komandai nāktos smagi cīnīties par uzvaru. To HK “Dinaburga” pierādīja iepriekšējā spēlē pret pieredzējušo Rīgas “Olimp”. Pirmajās četrās minūtē daugavpilieši guva divus vārtus un “Olimp’ hokejisti spēja izraut uzvaru ar minimālu pārsvaru 4:3.

Pirmā trešdaļa

HK “Zemgale/LLU” izdevās pārņemt iniciatīvu pirmajās spēles minūtēs un astoņās minūtēs gūt trīs vārtus. Otrajā spēles minūtē pēc Alekseja Popova #71 un Juliāna Misjusa #77 piespēlēm, vārtus guva Gatis Sprukts #441:0. Piektajā minūtē individuālā uzbrukumā komandas kapteinis Valentīns Feoktistovs #85 pārsteidza jauno “Dinaburga” vārtsargu Jani Rauhala – 2:0. Astotajā minūtē pēc Gata Sprukta #44 un Juliāna Misjusa #77 piespēlēm, aizsargs Aleksejs Popovs #71 veiksmīgi pielika nūju ripas lidojumam, panākot rezultātu – 3:0.

HK “Dinaburga” spēlētāji nebija nemaz tik bezspēcīgi. Pirmajā trešdaļas pusē viņiem izdevās vairāki bīstami metieni, kurus atvairīja jelgavnieku vārtsargs Reinis Petkus #45, dod savai komandai pārliecību spēles pirmajai daļai. Pēc pirmajiem trim gūtiem vārtiem, “Zemgale/LLU” hokejisti zaudēja koncentrāciju, kas ļāva daugavpiliešu uzbrucējam Romānam Kedam desmitajā minūtē atgūt vienus vārtus – 3:1.

Zaudētie vārti un HK “Dinaburga” nopelnītais noraidījums, lika jelgavniekiem atkal saņemties un atgriezt spēles kontroli savās rokās. Diemžēl šī iniciatīva netika izmantota vārtu gūšanai – vai nu ripa lidoja garām vārtiem, vai arī vārtos precīzi nospēlēja Daugavpils vārtsargs.

Trešdaļas beigās divi HK “Zemgale/LLU” spēlētāji – Mārtiņš Mežulis #83 un Raivis Kurnigins #13, vienlaicīgi nopelnīja noraidījumus, atstājot spēlēt komandu lielā mazākumā. Atšķirībā no iepriekšējām spēlēm, “Dinaburga” hokejisti šoreiz zināja, ko darīt vairākumā un centās to izspēlēt caur jaunu aizsargu Imanta Leščova tāliem metieniem. Vārtsargam Reinim Petkum #45 nācās pasvīst, lai neielaistu ripu vārtos un viņš ar šo uzdevumu veiksmīgi tika galā.

Hokejists un vārtsargs
HK "Zemgale/LLU" aizsargs Aleksejs Popovs #71 raida ripu starp vārtsarga Jani Rauhala kājsargiem. | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Otrā trešdaļa

Otrās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” hokejisti cerēja, ka spēs saglabāt spēles iniciatīvu, bet smagi kļūdījās. Sākumā netika realizēt vairākums, bet vēlāk pakāpeniski ripas kontrole tika atdota “Dinaburga” hokejistu rokās. Viesi arī izmantoja ledus saimnieku pasivitāti. Trešdaļas četrpadsmitajā minūtē rezultāta starpību samazināja Artjoms Tretjakovs3:2, bet trīs minūtes vēlāk to izlīdzināja Ralfs Jevdokimovs3:3.

Jelgavas ledus halles apmeklētāji, šokā par spēles rezultātu, apklusēja, bet visā ēkā kļuva dzirdami Daugavpils jauno hokejistu aplausi un saucieni: “Daugavpils, Daugavpils, Daugavpils!”

HK “Zemgale/LLU” hokejisti pēc šāda spēles gaitas pavērsiena spēja tomēr sevi savākt rokās, jo “rēta sirdī” pēc iepriekšējā zaudējuma “Prizma/IHS” vēl nebija sadzijusi. Minūti līdz trešdaļas beigām, pēc Aleksandra Visocka #8 un Valentīna Feoktistova #85 piespēlēm, ar tālmetienu no zilās līnija vairākumu realizēja Danil Dolgushkin #24:3. Jelgavnieki turpināja ofensīvu un pēc 22 sekundēm uzbrucējs Juliāns Misjus #77 ar neērto nūjas pusi ieraidīja ripu vārtos, atjaunojot divu vārtu pārsvaru – 5:3, bet uzbrucēji Aleksandrs Novkovs #17 un Gatis Sprukts #44 tika pie rezultativitātes punktiem.

HK Zemgale LLU spēlētāji svin vārtu guvumu
Uzbrucējs Aleksandrs Novikovs #17 ar komandas biedriem svin vārtu guvumu. | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Trešā trešdaļa

“Zemgale/LLU” treneru korpuss pieņēma lēmumu trešo trešdaļu spēlēt trijās maiņās, jo bija nepieciešams nepieļaut iepriekšējā spēles nogriežņa scenārija atkārtojumu. Taktiskais solis deva nekavējošos rezultātus. Pirmajā trešdaļas minūtē, pēc Aleksandra Novikova #17 un Gata Sprukta #44 piespēlēm, ripu vārtos ieraidīja Juliāns Misjus #776:3. “Dinaburga” zaudēja ne tikai vārtus, bet arī aizsargu Imantu Ļeščovu, kurš sākumā saņēma disciplināro sodu uz 10 minūtēm, bet tad uzreiz viņam tika piešķirts noraidījums līdz spēles beigām. Iespējams, ka sods tika saņemts par rupju sarunu ar tiesnešiem par iepriekš notikušo spēles epizodi, jo vārtu gūšanas brīdī, nekādi pārkāpumi netika novēroti.

Minūti vēlāk, pēc Ričarda Bernharda #97 piespēles, ripu vārtos ieraidīja uzbrucējs Aleksandrs Visockis #87:3. Vēl pēc četrām minūtēm, Alekseja Popova #71 un Juliāna Misjusa #77 piespēles, izveido iespēju vārtus gūt Gatim Sruktam #448:3.

Jelgavnieku riprkritis apstājās un visi no Daugavpils spēja to izmantot sev par labu. Trīspadsmitā minūtē “Zemgale/LLU” palika mazākumā, bet piecpadsmitajā minūtē jau nonāca lielā mazākumā. Kopumā ledus saimnieki un vārtsargs Reinis Petkus nevienādā spēlē turējās labi, bet divas sekundes līdz pilnā sastāva atjaunošanai, aizsargs Mārtiņš Jakovļevs ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī – 8:4.

Pēc zaudētiem vārtiem “Zemgale/LLU” spēlētāji devās pildīt atbalstītāju pieprasījumu no tribīnēm: “Devītos, devītos!” Vienu minūti un vienpadsmit sekundes līdz spēles beigām, aizsargs Mārtiņš Mežulis #83 atdeva precīzu piespēli, bet uzbrucējs Gatis Sprukts #44 ieraidīja to vārtos, gūstot trešos vārtus spēles gaitā – 9:4.

Hokejists paceļ kreiso roku ar izstieptu pirkstu pēc vārtu gūšanas
Uzbrucējs Aleksandrs Visockis #8 norāda ar pirkstu uz partneri pēc rezultatīvas piespēles. | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Viņi runāja

Par labāko spēlētāju atzītais uzbrucējs Juliāns Misjus #77, tehnisku iemeslu dēļ spēlēja ar komandas ekipējuma menedžera Andra Leiša aizdoto vecā tipa ķiveri un komandas uzvaru komentēja sekojoši:

“Viss noslēpums slēpjas ķiverē, ko man aizdeva Andris. Viss tieši tajā.”

Uzbrucējs Gatis Sprukts #44 pēc diviem hat-trick pēc kārtas, spēlējot pret “Dinaburga”:

“Es pat nezinu, godīgi sakot. Es pat neatceros, kad pēdējo reizi tā hat-triks būtu iemetis. Jāvaino komanda, laikam. Viss īstajā vietā un īstajā laikā. Komandas biedri palīdzēja ar piespēlēm.”

Divi hokejisti un vīrietis stāv priekšējā fonā ar maisiņiem
Labākie spēlētāji HK "Zemgale/LLU" un HK "DInaburga" spēlē 2019. gada 27. novembrī. | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com