Šodien pirmo reizi «Optibet» hokeja līgas ietvaros tikās HK «Zemgale/LLU» un Daugavpils komanda HK «Dinaburga». Spēlē ar 5:1 (2:0; 0:0; 3:1) uzvaru izcīnīja Jelgavas komanda.

Spēli veiksmīgāk iesāka laukuma saimnieki ­– HK «Zemgale/LLU» –, kuri pirmajā periodā divreiz pārspēja pretinieku vārtsargu, bet savus vārtus nosargāja neieņemtus. Pirmos vārtus mājinieku labā 11. minūtē guva Gatis Sprukts (Nr.44), savukārt otros 18. minūtē – Juliāns Misjus (Nr.8). Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem «Dinaburgas» galvenais treneris Atvars Tribuncovs, kurš pirms četrām sezonām noslēdza savu spēlētāja karjeru tieši Jelgavas komandas rindās, pieņēma lēmumu par vārtsarga maiņu, uz soliņa nosūtot Iļju Dončenko, bet viņa vietā laukumā laižot Ernestu Valdemāru Tomasu. Iespējas gūt vārtus bija arī daugavpiliešiem, arī divreiz spēlējot vairākumā, bet pārspēt Rihardu Cimermani pirmajā periodā viņiem tā arī neizdevās.

Otro periodu abas komandas aizvadīja sausā – ne paši guva vārtus, ne ļāva to izdarīt pretiniekiem. Tiesa, nedaudz labākā pozīcijā bija daugavpilieši, kuri gandrīz septiņas minūtes šajā periodā aizvadīja skaitliskā vairākumā, vārtus gan negūstot. Jelgavniekiem šāda iespēja – spēlēt vairākumā – bija vienreiz, tomēr šīs divas minūtes izmantot, lai palielinātu pārsvaru, neizdevās. Līdz ar to periods noslēdzās ar tādu pašu rezultātu, ar kādu sākās – 2:0 jelgavnieku labā.

Trešais periods izvērtās visrezultatīvākais – komandas kopā guva četrus vārtus: trīs mājinieki un vienus arī viesi. Pirmajā perioda pusē jelgavnieki guva divus vārtus un panāca jau 4:0. Vispirms precīzs otro reizi šovakar bija G.Sprukts, bet pēc tam vārtus guva Daņils Dolguškins (Nr.14). Tomēr it kā diezgan bezcerīgā situācijā viesi nepadevās un guva goda vārtus spēlē – 1:4 panāca Oskars Ancītis 53. minūtē. Punktu spēlē pielika Rustams Begovs (Nr.7), piekto reizi raidot ripu daugavpiliešu vārtos. Par labāko spēlētāju HK «Zemgale/LLU» sastāvā atzīts Aleksejs Popovs, pretinieku rindās – vārtsargs E.V.Tomass.

«Daugavpils komanda, tāpat kā mēs, ir gados jauna, un šodien bija ļoti kustīgs un ātrs hokejs. Tomēr mūsu puiši gandrīz ideāli izpildīja spēles uzdevumus. Gandrīz ideāli tāpēc, ka tomēr vienus vārtus ielaida – situācijā, kad varēja arī neielaist. Kopumā spēli kontrolējām mēs un izcīnījām punktus spēlē, kurā tas bija jāizdara. Jo nākamās trīs spēles mums būs ļoti smagas – divreiz tiksimies ar «Kurbadu» un vienreiz ar «Olimp»,» pēc spēles portālam www.jelgavasvestnesis.lv norādīja «Zemgale/LLU» galvenais treneris Valērijs Kuļibaba.

Izcīnītā uzvara spēlē HK «Zemgale/LLU» ļāva pakāpties par vienu vietu turnīra tabulā un ieņemt ceturto pozīciju.

Nākamā spēle HK «Zemgale/LLU» būs 23. oktobrī pulksten 19.30 Jelgavā pret šābrīža turnīra tabulas līderiem HK «Kurbads».

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Teksts: Ilze Knusle/”Jelgavas Vēstnesis”

Leave a Reply