“Zemgale/LLU” hokejisti ar rezultātu 9:1 (2:0; 5:1; 2:0) pieveica pretiniekus no “Prizma/IHS” savā pēdējā Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta mājas spēlē un garantēja sev tajā pirmo vietu pirms izslēgšanas spēļu kārtas.

Jelgavnieku pirmo maiņu otro spēli pēc kārtas veidoja Roberts Jekimovs, Vladislavs Adeļsons un Emīls Ģēģeris, jo traumas dēļ spēlēt nevar komandas līderi Rustams Begovs un Kirils Tambijevs.

Pēc vakardienas spēles pret “Prizma/IHS”, jelgavnieki bija sasparojušies uzlabot savu sniegumu un arī realizēja ieplānoto. Pirmajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti izmantoja divus vairākumus, kuros ar precīziem metieniem izcēlās Artūrs Homjakovs un Roberts Jekimovs – 2:0. Laukuma saimniekiem bija iespējas šo spēles nogriezni noslēgt ar lielāku pārsvaru, bet viesus trīs reizes glāba vārtu pārliktnis. “Prizma/IHS” pirmajā trešdaļā izveidoja trīs bīstamus uzbrukumus, bet pārspēt vārtsargu Rihardu Cimermani nespēja.

Otrā trešdaļa iesākās ar rīdzinieku noraidījumu, bet “Zemgale/LLU” spēlētāji neizmantoja to savā labā, bet pieļāva, ka “Prizma/IHS” kapteinis Armands Bērziņš ātrā pretuzbrukumā spēja atgūt vienu vārtu deficītu – 2:1. Trešdaļas vidū jelgavnieki spēja atgūt iniciatīvu un ripa pretinieku vārtos krita viena aiz otras. Pie rezultāta 5:1 rīdzinieku vārtsargs Reinis Petkus, protestējot pret savas komandas aizsargu spēles, trieca nūju pret ledu un pameta spēles laukumu. Viņa vieta vārtos stājās vārtsargs Kirils Merkulovs, bet arī viņš savos vārtos ielaida divas ripas. Ar vārtu guvumiem šajā trešdaļā divas reizes izcēlies Vladislavs Adeļsons, bet pa vienai reizei – Artūrs Homjakovs, Aleksandrs Visockis un Roberts Kaļķis – 7:1.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” vārtu gūšana nedaudz apsīka, jo spēli kavēja noraidījumi un ne pārāk saskaņotas darbības, tomēr vēl divus vārtus jelgavnieki spēja gūt. Trešdaļas sākumā vārtus guva Ralfs Jevdokimovs, bet pēdējā minūtē Emīls Ģēģeris – 9:1.

“Mums vajag kausu,” – ar tādiem vārdiem “Zemgale/LLU” hokejisti izslidoja laukuma vidū un caur televīzijas kamerām pateicās skatītājiem par kaismīgu atbalstu pandēmijas apstākļos. Šī jelgavniekiem bija pēdējā mājas spēle regulārā čempionātā, kurā viņi šobrīd ieņem pirmo vietu. “Zemgale/LLU” par sešiem punktiem apsteidz otrās vietas īpašniekus “Olimp/Venta 2002” un ja jelgavnieki vairs neizcīnīs nevienu punktu, olimpiešiem ir iespēja panākt viņus punktu ziņā, bet ņemot vērā, ka savstarpējas spēlēs “Zemgale/LLU” guva piecas uzvaras no sešām spēlēm, pirmā vieta viņiem pienāksies tā, kā tā.

“Zemgale/LLU” protams negrasās pārstāt cīnīties, īpaši jo priekšā ir vēl trīs svarīgas spēles – divas pret HK “Liepāja” un viena pret “Prizma/IHS”. Smagākas spēles būs protams pret liepājniekiem – 10. un 11. martā. HK “Liepāja” savās mājās centīsies gūt punktus, lai čempionāta tabulā apsteigtu “Mogo/LSPA” no kuriem viņi atpaliek par 1 punktu un pakāpties uz trešo vietu.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 11:48 Artūrs Homjakovs – vairākums; 14:36 Roberts Jekimovs (Ģēģeris, Novikovs); 31:47 Vladislavs Adeļsons (Jekimovs); 32:23 Artūrs Homjakovs (Adeļsons, Bernhards) – vairākums; 33:51 Aleksandrs Visockis (Homjakovs); 39:10 Vladislavs Adeļsons (Ģēģeris, Jekimovs); 37:47 Roberts Kaļķis; 45:48 Ralfs Jevdokimovs; 59:24 Emīls Ģēģeris (Adeļsons, Jekimovs).

“Prizma/IHS”: 24:36 Armands Bērziņš.