Zemgale/LLU - Prizma/IHS-4

HK “Zemgale/LLU” savās mājās ar rezultātu 5:2 (2:0; 1:1; 2:1) pieveica HK “Prizma/IHS”, turpinot savu deviņu uzvaru sēriju Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta noslēdzošā daļā. Ar diviem vārtiem spēlē atzīmējās aizsargs Patriks Ozols un uzbrucējs Aleksandrs Visockis.

Uz šo spēli “Zemgale/LLU” sastāvā atgriezās uzbrucējs Roberts Jekimovs, kurš kopā ar Emīlu Ģēģeri un Vladislavu Adeļsonu veidoja pirmo uzbrucēju virknējumu. Aizsargs Aleksandrs Galkins pavadīja spēli tribīnēs, bet viņa vietu ieņēma “Zemgale Juniors” spēlētājs Renārs Džerods Alksnis.

Uz šo spēli “Zemgale/LLU” sastāvā atgriezās uzbrucējs Roberts Jekimovs, kurš kopā ar Emīlu Ģēģeri un Vladislavu Adeļsonu veidoja pirmo uzbrucēju virknējumu. Aizsargs Aleksandrs Galkins pavadīja spēli tribīnēs, bet viņa vietu ieņēma “Zemgale Juniors” spēlētājs Renārs Džerods Alksnis. Galvenais treneris Artis Ābols informēja, ka centra uzbrucējs Rustams Begovs ir guvis smagu traumu un vairs nespēlēs šosezon un nav zināms vai Kirils Tambijevs līdz čempionāta beigām paspēs sadziedēt savu ievainojumu. Uzbrucējs Frenks Razgals atgriezīsies sastāvā, kad būs izcietis piecu spēļu diskvalifikāciju (jau trīs spēles vēro spēles no malas).

Pirmajās spēles minūtēs “Prizma/IHS” izrādīja lielāku aktivitāti, bet jau pēc pavisam neilga laika ripas kontrole pārgājusi “Zemgale/LLU” rokās un rīdzinieki pārgāja uz spēli aizsardzībā. Piektajā spēles minūtē pēc Emīla Ģēģera viltīgas piespēles, rezultātu atklāja aizsargs Patriks Ozols – 1:0. Pēdējā trešdaļas minūtē Artūrs Homjakovs izlauzās uz vārtu priekšu un pārmeta ripu pāri vārtsarga Reiņa Petkus kājsarga – 2:0.

Otrā trešdaļa iesākās ar jelgavnieku spiedienu, kurš noslēdzās ar Patrika Ozola gūtiem vārtiem – 3:0. Tad “Zemgale/LLU” negaidīti mazināja savu spēles tempu un sāka zaudēt savu iniciatīvu. Vārtu gūšanas mēģinājumi bija, bet ripa vai nu trāpīja vārtu stabiņā vai nu to tvēra pretinieku vārtsargs. Trešdaļas beigās “Prizma/IHS” spēlētāji izmantoja ledus saimnieku paviršības, kas ļāva viesu uzbrucējam Armandam Bērziņam atgūt vienus vārtus – 3:1.

“Zemgale/LLU” pēdējo trešdaļu iesāka uz pozitīvas nots, jo tās trešajā minūtē vārtus guva uzbrucējs Roberts Petrovičs – 4:1. Pēc gūtiem vārtiem jelgavnieki atkal nespēja noturēt spēles gaitu sev vēlama gultnē un vairākumā uzbrucējs Juris Upītis ieraidīja ripu Mariusa Bajarūna-Galēja sargātos vārtos – 4:2. Trešdaļas izskaņā “Zemgale/LLU” izmantoja vairākumu un uzbrucējs Artūrs Homjakovs panāca spēles beigu rezultātu – 5:2.

Aizsargs Patriks Ozols atzina, ka spēle noritēja nepavisam pēc plānota scenārija un hokejisti nevar būt īpaši apmierināti ar savu sniegumu, bet cer jau rīt parādīt sevi no labākās puses. Par saviem diviem gūtiem vārtiem viņš ir pateicīgs partneriem, kuri atdeva viņam precīzas piespēles.

Jau rīt, 7. martā abas komandas vēl vienu reizi tiksies Jelgavas ledus hallē un “Zemgale/LLU” būs iespēja labot savas kļūdas.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 04:56 Patriks Ozols (Ģēģeris, Jekimovs); 19:18 Artūrs Homjakovs (Bernhards, Visockis); 24:19 Patriks Ozols (Bernhards, Visockis); 42:56 Roberts Petrovičs (Kaļķis); 56:35 Artūrs Homjakovs (Slišāns) – vairākums.

“Prizma/IHS”: 36:13 Armands Bērziņš (Kuprijanovs, Graudiņš); 47:38 Juris Upītis (Dombrovskis, Bērziņš) – vairākums.