Hokeja komanda “Zemgale/LLU” otrajā Optibet hokeja līgas fināla spēlē savās mājās piekāpās viesiem no “Olimp/Venta 2002” ar rezultātu 1:4 (0:1; 1:1; 0:2). Jelgavniekiem neizdevās izmantot savus vairākumus spēles sākumā, ka arī ielaida divus ātrus vārtus trešajā trešdaļā. Vienīgos vārtus otrajā trešdaļā guva komandas kapteinis Patriks Ozols.

Pirmā trešdaļa priekš “Zemgale/LLU” sākās ļoti labvēlīgi, jo viesi pirmajās desmit minūtēs nopelnīja divus noraidījumus. Diemžēl jelgavnieki savas iespējas neizmantoja, ko nevar pateikt par “Olimp/Venta 2002” spēlētājiem. Trešdaļas izskaņā ledus laukuma saimnieki nonāca mazākumā un pēc spēcīga metiena ripa rikošetā no uzbrucēja Laura Bajaruna muguras ielidoja Riharda Cimermaņa sargātos vārtos, ļaujot viesiem izvirzīties vadībā – 0:1.

Otro trešdaļu jelgavnieku uzsāka mazākumā un arī šo iespēju “Olimp/Venta 2002” hokejisti izmantoja savā labā, kad pēc teicamas izspēles viesu leģionārs Fjodors Jarovinskis (Fedor Yarovinskii, ex-Dinaburga uzbrucējs) panācis rezultātu – 0:2. Trešdaļas turpinājumā abas komandas centās izmantot “tuvā soliņa” priekšrocības un “Zemgale/LLU” ar smagu cīņu to izmantoja savā labā, ļaujot komandas kapteinim Patrikam Ozolam samazināt atpalikšanu rezultātā – 1:2.

Trešā trešdaļā “Zemgale/LLU” spēlētājiem nācās cīnīties ar lielu pienākumu nastu – izlīdzināt spēles rezultātu. Cenšoties to izpildīt jelgavnieki psiholoģiski neizturēja. Trešdaļas sestajā minūtē “Olimp/Venta 2002” hokejisti Arvils Bergmanis un Emīls Ezītis trīsdesmit sekunžu laikā guva divus vārtus, morāli sagraujot jelgavniekus – 1:4. Bēdīgo laukuma saimnieku stāvokli pasliktināja arī neieskaitītie vārti, kurus guva Aleksandrs Visockis. “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols nolēma nomainīt vārtsargu un debitēt izslēgšanas spēlēs Mariusam Bajarunam-Galējam. Bet spēle tas vairs nespēja glābt, jo tā vairāk pārgāju dūru cīņās, kas savukārt bija ļoti izdevīgi viesiem, kuri izcīnīja savu otro uzvaru finālā spēļu sērijā – 0:2.

“Zemgale/LLU” finālsērijā šobrīd ir iedzinējos ar rezultātu – 0:2 un Arta Ābola treneru korpusam nāksies izdomāt, kā lauzt rīdzinieku taktiskos zīmējumus. Iespējas labot situāciju vēl ir un jau svētdien “LTV 7” kanālā varēs vērot, kas no tā ir sanācis.

Spēles labākie momenti LTV mājas lapā.

Vārtu guvēji:

“Zemgale/LLU”: 32:40 Patriks Ozols (Visockis, Grekovs);

“Olimp/Venta 2002”: 17:34 Lauris Bajaruns (Ezītis, Pujacs) – vairākumus; 20:57 – Fedor Yarovinskii (Sprukts, Galoha) – vairākumus; 45:12 Arvils Bergmanis (Sprukts, Rēdlihs); 45:43 Emīls Ezītis (A.Širokovs).