Pēdējā Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē “Zemgale/LLU” plānoja izbraukumā pieveikt HK “Prizma”, lai varētu uzsākt izslēgšanas spēļu sēriju savā mājas ledus hallē. Diemžēl HK “Prizma” panāca uzvaru ar rezultātu 2:0 (1:0; 0:0; 1:0), svinot ceturto sezonas uzvaru pār jelgavniekiem un atkal atgādinot, ka garākā kopēju spēļu vēsturē šī nav pirmā reize, kad “Zemgale/LLU” paklūp atbildīgākos brīžos pret šo pretinieku, jo rīdzinieki netiek pietiekami novērtēti.

Pirmā trešdaļa sākās ar HK “Prizma” uzvarētiem iemetieniem, kas deva ledu saimniekiem iespēju pārņemt ripas kontroli. Lai arī pretinieku spēles temps bija samērā lēns, “Zemgale/LLU” hokejisti tam pakļāvās un rīdzinieki varēja netraucēti raidīt ripas uz Riharda Cimermaņa sargātiem vārtiem. Trešā spēles minūte, pēc teicamas izspēles, “Prizma” uzbrucēja Armands Bērziņš atklāja spēles rezultātu – 1:0. “Zemgale/LLU” spēlētāji pēc zaudētiem vārtiem sāka pakāpeniski atjaunot ripas kontroli, bet līdz spēles rezultāta izlīdzināšanai tā arī nenonāca. Rīdzinieku ripas kontroles pārākumu apliecina vien tas, ka pirmajā trešdaļā viņi uz jelgavnieku vārtiem izdarīja pusi no visiem metieniem spēlē.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” pārņēma spēles kontroli, kam palīdzēja pretinieku nopelnītie noraidījumi. Tomēr ne vairākumā, ne vienādos sastāvos pie vārtu guvumiem nonākt neizdevās. “Prizma” vārtus pārliecinoši precīzi aizstāvēja vārtsargs Jānis Auziņš.

Lielākai skatītāju daļai pirms trešās trešdaļas bija pārliecība, ka ar tik lielu spiedienu, jelgavnieki spēs mainīt spēles gaitu. Diemžēl jau trešajā trešdaļas minūtē “Zemgale/LLU” aizsargi zaudēja ripu savā aizsardzības zonā un savus otros vārtus spēlē guva uzbrucējs Armands Bērziņš – 2:0. Jelgavnieki turpināja trešdaļu ar pamatīgu spiedienu uz ledus saimnieku vārtiem bet nekādi nespēja gūt vārtus. “Prizma” spēlētāji četras reizes bija spiesti spēlēt mazākumā, bet jelgavniekiem nevienu no tiem neizdevās izmantot savā labā. Trešdaļā bija divi spoži momenti, kuros varēja mainīt spēlēs gaitu. Pirmais, kad “Zemgale/LLU” uzbrucēja Artūra Homjakova raidītā ripa trāpīja vārtu pārliktnī un otrais, kad uzbrucējs Ivan Rybchik no vārtu priekšas netrāpīja neaizsargātos vārtos, jo vārtsargs gulēja uz ledus.

Līdz ar šo zaudējumu “Zemgale/LLU” noslēdza regulāro čempionātu trešajā vietā un izslēgšanas spēļu pusfināla sēriju sāks izbraukumā pret HK “Kurbads”. Pirmo četru spēļu grafiks:

  • 5. marts plkst.19:30 Kurbads ledus halle;
  • 7. marts plkst.19:30 Kurbads ledus halle;
  • 9. marts Jelgavas ledus halle;
  • 11. marts Jelgavas ledus halle.

Spēles galerija

Spēles apskats

Spēles ieraksts

Leave a Reply