Optibet hokeja līgas izslēgšanas spēļu kārtas pusfināla pirmā spēle starp HK “Mogo” un HK “Zemgale/LLU”, rīdzinieki cieš pamatīgu sakāvi ar rezultātu 2:10 (0:1; 0:4; 2:5). “Zemgale/LLU” pirmo reizi panāk uzvaru Mogo ledus hallē un lauž lāstu, kurš ilga pēdējās trīs sezonas.

Pirmā trešdaļa iesākās pavisam negaidīti, jo jau trešās minūtes sākumā, pēc Kristapa Jākobsona un Laura Ranceva piespēlēm, ripu uz vārtiem raidīja “Zemgale/LLU” kapteinis Valentīns Feoktistovs #85. Ripa atsitās pret vārtsargu Henriju Anču, pārlidoja tam pāri un nokrita aiz vārtu līnijas – 0:1. Diezgan ātri iegūtie vārti nenozīmēja, ka jelgavnieki valdīja uz ledus. Drīzāk tā bija veiksmīga sagadīšanās. Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” spēlētāji nonāca lielā mazākumā, bet pateicoties pašaizliedzībai un teicamai vārtsarga Reiņa Petkus spēlei, komandas vārti palika neskarti. Abām komandām bija iespējas gūt vārtu, bet pirmajā trešdaļā tas nenotika.

Otrā trešdaļa solīja smagu cīņu, bet jau trešdaļas otrā minūtē pēc Imanta Ļeščova un Raivja Kurņigina piespēles vārtus guva Ivans Ribčiks #19 – 0:2. Pēc trim minūtēm Kristapa Millera precīza piespēle, ļāva Ričardam Bernhardam #15 palielināt rezultātu līdz trim gūtiem vārtiem – 0:3. Apmulsušie ledus saimnieki nomainīja vārtsargu Henriju Anču uz Renāru Kazanovu. Sausā viņš nostāvēja tikai pusotru minūti, kas pēc Ričarda Bernharda un Raivja Kurnigina piespēlēm vārtu guva Kristaps Millers #44 – 0:4. “Mogo” spēlētāju piemeklēja divi noraidījumi pēc kārtas un otrā vairākumā, pēc Imanta Ļeščova piespēles, vārtus guva Olafs Aploks #77 – 0:5. Bet arī jelgavniekus piemeklēja smagie brīži, kad trešdaļas vidū komanda divas reizes pēc kārtas nonāca mazākumā. “Mogo” pat nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, lai lauztu spēles gaitu, bet “Zemgale/LLU” pašaizliedzība un cīņa par ripu, neļāva viņiem to izdarīt.

Trešā trešdaļā “Mogo” vārtos atgriezies vārtsargs Henrijs Ančs un ledus saimnieki bija pamatīgi nokaitēti, vēloties panākt revanšu. Bet problēmas viņiem sākās jau otrajā trešdaļas minūtē, kad pēc Artjoma Ogorodņikova piespēles, vārtus guva Ivans Ribčiks (Ivan Rybchik) #19 – 0:6. Pēc minūtes, pie rezultatīvām piespēlēm tika aizsargi Mārtiņš Mežulis un Kristaps Jākobsons, jo septītos vārtus guva Valentīns Feoktistovs #85 – 0:7. Divas minūtes vēlāk individuālā uzbrukumā devās Olafs Aploks #77 un precīzi ieraidīja ripu vārtos – 0:8. “Mogo” otro reizi spēles gaitā nomainīja vārtsargu Henriju Anču pret Renāru Kazanovu. Šoreiz pauze un nomaiņa, deva savus rezultātu, jo trešdaļas sestajā minūtē Agris Saviels atguva vienus vārtus – 1:8. Trešdaļas vidū Ivans Ribčiks (Ivan Rybchik) #19, pēc Artjoma Ogorodņikova un Vladislava Adeļsona piespēlēm, tika pie saviem trešajiem vārtiem spēlē – 1:9. Ledus saimnieki bija saniknoti un niknums pārgāja asos spēka paņēmienos, ka arī asā vārdu apmaiņa. Tas viņiem maksāja ar noraidījumu, kuru gan viņi izturēja, bet sekundi pēc tam Lauris Rancevs #25, pēc Kristapa Jākobsona un Valentīna Feoktistova piespēlēm, guva desmito vārtus – 1:10. Graujošs rezultātu atslābināja jelgavniekus un trešdaļas sešpadsmitajā minūtē Rustams Begovs mazākumā guva vārtus – 2:10. Trīsdesmit sekunžu pārtraukumā treneris Valērijs Kuļibaba bija spiests atgādināt spēlētājiem, ka spēle vēl nav beigusies un atslābināties nedrīkst. Ar uzmundrinājumu pietika līdz spēles beigām un pat neskatoties uz vienu vairākumu, “Mogo” nespēja vairāk gūt vārtus.

Rezultatīvākais spēlētājs “Zemgale/LLU” sastāvā Ivans Ribčiks (Ivan Rybchik) spēlē guva trīs vārtus 3+0. Aizsargs Kristaps Jākobsons #7 izdarīja trīs rezultatīvās piespēles – 0+3. Pārējo spēlētāju guvumi: Valentīns Feoktistovs #85 2+1; Olafs Aploks #77 2+0; Lauris Rancevs #25 1+1; Ričards Bernhards #15 1+1; Kristaps Millers #44 1+1; Raivis Kurnigins #13 0+2; Artojms Ogorodņikovs #17 0+2; Imants Ļeščovs #88 0+2; Mārtiņš Mežulis #83 0+1; Vladislavs Adeļsons #22 0+1.

Izslēgšanas spēļu sērijā “Zemgale/LLU” izvirzās vadībā ar rezultātu 1:0. Otrā spēle tiks aizvadīta 25. februārī Mogo ledus hallē plkst.13:30. Šosezon izslēgšanas spēļu kārtā komandas cīnās līdz četrām uzvarām un uzvarētāja tiek Optibet hokeja līgas finālā.

Spēles galerija

Spēles apskats

Pēcspēles intervija

Spēles ieraksts

Saistītie raksti

Leave a Reply