Jauno Gadu “Zemgale/LLU” aizsāka ar regulārā čempionāta spēli 2018. gada 10. janvāri Mogo ledus hallē Rīgā, tiekoties ar “Mogo” vienību. Jelgavniekiem pa galam neveicās ar vārtu realizāciju un ledus saimnieki panāca uzvaru ar rezultātu 1:4 (0:2; 0:0; 1:2). “Zemgale/LLU” labā vienīgos vārtus guva uzbrucējs Lauris Rancevs #25.

“Zemgale/LLU” uz spēli devās praktiski optimālā sastāvā, jo pēc traumu ārstēšanas uz ledus bija redzami praktiski visi aizsargi, bet uzbrucēju rindās iztrūka Riharda Paškauska un labākā vārtu guvēja Ivana Ribčika (Ivan Rybchik). Abi uzbrucēji veseļojās un vēl atgriezīsies komandas sastāvā. Lai kompensētu viņu iztrūkumu, no 1. līgas tika uzaicināts uzbrucējs Jurijs Moiseičenko.

Pirmā trešdaļa sākusies atšķirīgi no iepriekšējās savstarpējas spēles Latvijas kausa izcīņā. “Zemgale/LLU” uzdevums bija nezaudēt ripas kontroli un ja arī zaudēt, tad ārpus savas aizsardzības zonas. Principā ar uzdevumu puiši tika galā, bet veiksme pārliecinoši bija “Mogo” pusē. Otrā trešdaļas minūtē par turēšanu ar nūju tika noraidīts aizsargs Rimants Zeilis. Bez īpašas saspēlēs “Mogo” uzbrucējs Ronalds Cinks no zilās līnijas ieraidīja ripu Riharda Cimermaņa sargātājos vārtos – 0:1. Otra veiksme ledus saimniekiem uzspīdēja trešdaļas ceturtajā minūtē, kad it kā nevainīgā situācijā Krišs Lipsbergs ieraidīja ripu augšējā stūrī virs vārtsarga pleca, panākot rezultātu – 0:2. “Mogo” bija panākusi ļoti labu rezultātu vēl pirms tam, kad cīņa vispār sākās. “Zemgale/LLU” treneris Valērijs Kuļibaba nomainīja vārtsargu Rihardu Cimermani pret Reini Petku. Ar šo momentu spēles gaita izmainījās. Jelgavnieku uzdevums bija izkustināt “Mogo” aizsardzību, lai varētu ieiet pretinieka aizsardzības zonā. Otrās un ceturtās maiņas spēlētājiem tas izdevās trešdaļas vidū. Pieslēdzoties abām pārējām maiņām, “Zemgale/LLU” sāka veidot uzbrukumus, kuri nonāca līdz pretinieka vārtiem un noslēdzās ar metienu vārtu virzienā. Aizsargam Mārtiņam Mežulim gandrīz izdevās ieraidīt ripu trešdaļas izskaņā, kad jelgavnieki bija vairākumā, bet ripa pēdējā mirklī skāra aizsargu un mainīja lidojuma trajektoriju, aizlidojot garām vārtsarga Henrija Anča sargātiem vārtiem.

Otrā trešdaļa raksturojās ar daudziem noraidījumiem “Zemgale/LLU” sastāvā un komandu abpusējiem uzbrukumiem. “Mogo” trešdaļas septītā un divpadsmitā minūtē izveidoja patiesi bīstamas situācijas pie jelgavnieku vārtiem, bet vārtsargs Reinis Petkus kopā ar aizsargiem spēja aizstāvēt savus vārtos. Arī tajos brīžos, kad ripa lēkāja gar tukšiem vārtiem. “Zemgale/LLU” spēlētāji savukārt izcēlās ar to, ka spēlējot mazākumā, meta uz vārtiem biežāk nekās vienādos sastāvos. Neskatoties uz salīdzinoši līdzīgu spēli, abu komandu vārti otrajā trešdaļā palika neskarti.

Uz trešo trešdaļu “Zemgale/LLU” spēlētāji devās pilni pārliecības, ka spēs lauzt spēles gaitu, bet cerības izgaisa jau trešdaļas otrā minūtē. Jelgavnieki nespēja iziet no savas zonas un izraidīt ripu no tās, kas ļāva “Mogo” uzbrucējam Vladimiram Mamonovam caursist ripu caur Reiņa Petkus kājsargiem, panākot rezultātu – 0:3. Turpinot mīcīties savā aizsardzības zonā, jelgavnieki panāca to, ka no zilās līnija ripu raidīja Miks Lipsbergs. Petkus metienu redzēja, bet ripa atsitās pret ķērāj cimda malu, pārlidoja pāri vārtsargam un nokrita pie vārtu līnijas, kur to vārtos ieraidīja Agris Saviels – 0:4. “Zemgale/LLU” spēlētāji, līdzīgi, kā pirmajā trešdaļā, ilgi nespēja ieiet “Mogo” aizsardzības zonā. Daudz maz veiksmīgi tas izdevās trešdaļas otrā pusē un divpadsmitā minūtē tas noslēdzās ar Laura Ranceva #25 precīzu metienu – 1:4. Pie vienīgiem vārtiem spēlē, asistēja Valentīns Feoktistovs un Imants Ļeščovs. Līdz trešdaļas beigām “Zemgale/LLU” neizdevās vairs gūt vārtus un nācās kārtējo reizi pārliecināties, ka Mogo ledus halles saimniekus viņu mājās pārspēt pagaidām nekādi neizdodas.

Vieta Komanda Spēles Punkti
1. HK MOGO 20 44
2. HK Liepāja/Optibet 21 42
3. HK Kurbads 20 38
4. HK Zemgale/LLU 21 33
5. HS Rīga 21 18
6. HK Prizma 21 11

Spēles galerija

Spēles apskats

Leave a Reply