Zemgale/LLU hokeja uzbrucēj
HK "Zemgale/LLU" uzbrucējs Aleksandrs Novikovs | hkzemgale.lv

HK “Zemgale/LLU” izbraukumā piedzīvoja zaudējumu pret HK “Mogo/LSPA”, piekāpjoties Opitbet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 2:3 (0:2; 1:0; 1:1). Rīdzinieki uzvaras vārtus guva piecas minūtes līdz spēles beigām, kas neļāva jelgavniekiem turpināt savu trīspadsmit uzvaru garo spēļu sēriju.

Lai arī spēles sākumā “Zemgale/LLU” hokejisti izskatījās pietiekami motivēti panākumiem, pirmās trešdaļas ceturtā minūtē viņiem neizdevās precīzi iziet no savas zonas, kas ļāva HK “Mogo/LSPA” spēlētājiem pārtvert ripu un ar rikošeta palīdzību spēles rezultātu atklāja uzbrucējs Gatis Gricinskis – 0:1. Trešdaļas noslēgumā rīdzinieku uzbrucējs Jānis Ozoliņš atkal noķēra jelgavniekus uz kļūdas iziešanā no savas aizsardzības zonas un dubultoja “Mogo/LSPA” pārsvaru – 0:2.

Otro trešdaļu “Zemgale/LLU” uzsāka vairākumā un izmantoja to savā labā ar Aleksandra Novikova gūtiem vārtiem – 1:2. Turpinājumā jelgavnieki mēģināja izmantot “tuvā soliņa” priekšrocību, bet laukuma saimnieku vārtos precīzi spēlēja vārtsargs Renārs Kazanovs un rezultāts vairs nemainījās.

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” bija enerģiskāka mēģinājumos atspēlēties, kas viņiem arī izdevās trešdaļas vidū, kad vairākumā savus otros vārtus guva Aleksandrs Novikovs – 2:2. Turpinājumā jelgavniekiem bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, bet pretinieku vārtsargs Renārs Kazanovs bija labi iejūties spēles gaitā un tvēra arī sarežģītus ripas metienus. Spēles izskaņā “Zemgale/LLU” uz četrām minūtēm nonāca mazākumā, kurā veiksme atkārtoti uzspīdēja “Mogo/LSPA” uzbrucējam Gatim Gricinskim, kurš guva uzvaras vārtus – 2:3.

“Zemgale/LLU” zaudējumu varētu skaidrot ar to, ka komanda pēc garas pauzes izsitās no spēļu ritma, ka arī aizvadīja spēli neraksturīgā dienā – piektdienā. Spēlētājiem nedaudz pietrūka motivācijas saasināt spēles gaitu pretinieku vārtu priekšā. Nav jau tā, ka viņi to nedarīja, bet ja salīdzinām viņu sniegumu iepriekšējās spēlēs, tad šoreiz šīs tieksmes bija nedaudz mazāk un ar šo nedaudz pietika, lai uzvaru varētu izcīnīt Latvijas čempioni.

Zaudējums pilnīgi noteikti motivēs “Zemgale/LLU” hokejistus rādīt labāku sniegumu nākamās divās spēlēs pret HK “Liepāja”, kuras tiks aizvadītas šajā svētdienā (14.02.2021. plkst.17:00) un pirmdienā (15.02.2021. plkst.15:00) Jelgavas ledus hallē. HK “Liepāja” šis būs pirmās spēles pēc karantīnas un grūti prognozēt, kādā fiziskā formā viņi būs. Pēc iepriekšējas pauzes, liepājnieku sniegums bija mainīgs. Viņi pārliecinoši sagrāva HS “Rīga”, bet jau nākamajā spēlē piekāpās HK “Dinaburga”. Vienīgais nevar noliegt, ka “Zemgale/LLU” un “Liepāja” hokejistu savstarpējās spēlēs ir vienmēr papildus pielādētas ar īpašu enerģiju, kas vēsturiski saistīts ar to, ka daudzi liepājnieki ir ieguldījuši savus spēkus Jelgavas hokeja veidošanā.

Vārtu guvēji

HK “Zemgale/LLU”: 21:32 Aleksandrs Novikovs (Jekimovs) – vairākumā; 48:04 Aleksandrs Novikovs (Galkins, Tambijevs) – vairākumā.

HK “Mogo/LSPA”: 03:22 Gatis Gricinskis; 17:48 Jānis Ozoliņš; 55:07 Gatis Gricinskis (Ziemiņš) – vairākumā.