Ceturto reizi savā starpā Optibet hokeja līgas regulārā čempionātā tikās HK “Liepāja” un HK “Zemgale/LLU” un jelgavnieki trešo reizi spēja pieveikt vēja pilsētas hokejistus ar rezultātu – 2:3 (1:3; 1:0; 0:0). Pie pirmajiem sezonas vārtiem tika jelgavnieku leģionārs Ivans Ribčiks, ka arī ar ilgi gaidīto vārtu guvumu atzīmējās uzbrucējs Kristaps Millers.  

HK “Liepāja” pirmo trešdaļu uzsāka ar pamatīgu spiedienu uz jelgavnieku vārtiem, kuriem nācās pašaizliedzīgi aizstāvēties. Ledus saimnieku spiediens apsīka jau trešdaļas trešā minūtē. Cik nebūtu dīvaini, par iemeslu tam kļuva HK “Zemgale/LLU” uzbrucēja Vladislava Adeļsona gūtā trauma. Kamēr jelgavnieku treneri Valērijs Kuļibaba un Igors Ļebedevs veidoja jaunus virknējumus, lai aizvietotu cietušo spēlētāju, uz laukuma tika laistas pirmās divas maiņas, kuras pārņēma spēles vadību un palielināja spēles tempu, kas beidzās ar to, ka liepājnieki nopelnīja pirmo noraidījumu trešdaļas piektā minūtē. Pirmo vairākumu izmantoja Ivans Ribčiks (Ivan Rybchik), kurš pēc Mārtiņa Mežuļa metiena, ieraidīja vārtos atlekušo ripu, tādā veidā gūstot savus pirmo sezonas vārtus – 0:1. “Zemgale/LLU” spēlētāji turpināja izmantot iegūto ripas kontroles priekšrocību un jau pēc minūtes Kristaps Millers ieraidīja vārtos atlekušo ripu pēc Mārtiņa Mežuļa metiena uz vārtiem – 0:2. Pie rezultatīvās piespēles šajā vārtu guvumā tika arī aizsargs Rinalds Rosinskis. Augstais spēles temps atslābināja jelgavniekus aizsardzībā un šo paviršību liepājnieki izmantoja trešdaļas trīspadsmitā minūtē, kad vārtus guva Roberts Lipsbergs – 1:2. HK “Liepāja” spēlētājiem pirmajā trešdaļā bija grūti saglabāt spēles disciplīnu un piecpadsmitajā minūtē viņi nopelnīja ceturto noraidījumu, kuru pēc “Zemgale/LLU” uzbrucēja Rustama Begova precīzas piespēles, izmantoja Māris Miezis, triecot ripu vārtu augšējā stūrī – 1:3.

Otrā trešdaļa raksturojās ar sīkstu cīņu, kurā iespējas gūt vārtus bija abām komandām. Izdevās tas tikai vienu reizi liepājniekiem. Trīspadsmitajā minūtē uz vārtiem ripu raidīja Romāns Ņekļudovs. Ripa trāpīja vārtu stabiņā un atleca aiz “Zemgale/LLU” vārtsarga Reiņa Petkus kājsargiem. Tikai tad, kad vārtsargs neredzot ripu, izkustināja kājsargus un tā ieslīdēja vārtos, palīdzot ledus saimniekiem samazināt spēles rezultāta atšķirību līdz minimumam – 2:3.

Trešā trešdaļā raksturojās ar abu komandu emocionāliem mēģinājumiem mainīt spēles gaitu, kuri pārāk bieži beidzās ar noraidījumiem. “Zemgale/LLU” trešās trešdaļas gaitā nopelnīja sešus noraidījumus, bet liepājnieki – piecus. Kā arī notika diezgan rets gadījums, kad jelgavnieku uzbrucējs Artūrs Homjakovs caur atvērtām durtiņām tika iegrūsts uz pretinieku rezervistu soliņu. Par laimi incidents beidzās bez traumām un lielām dūru vicināšanām. Trešdaļas gaitā neviena no komandām neizmantoja savas iespējas un HK “Liepāja” trešo reizi sezonā zaudēja HK “Zemgale/LLU” ar rezultātu – 2:3.

Spēles galerija

Trenera komentārs

Spēles apskats

Spēles ieraksts

Saistītie raksti

Leave a Reply