Spraigā, ātrā un aizraujošā Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē 2018. gada 27. oktobrī Latvijas čempioni HK “Kurbads” piekāpās jelgavniekiem no HK “Zemgale/LLU” ar rezultātu 2:5 (2:1; 0:2; 0:2). Uzbrucējs Ričards Bernhards izcīnīja divus rezultativitātes punktus, ka arī uz ledus debitēja uzbrucēji Raivis Kurnigins un Rihards Remiņš.

Pirmo trešdaļu “Zemgale/LLU” uzsāka ar vēl neredzētu ofensīvu uz Latvijas čempionu vārtiem. Rīdziniekiem ar grūtībām izdevās izraidīt ripu no savas aizsardzības zonas. Trešdaļas ceturtā minūtē jelgavnieku aizsargs Rinalds Rosinskis no zilās līnijas raidīja ripu uz vārtiem. Vārtsargs Uldis Čalpa atvairīja, bet jau atlekušo ripu vārtos mēģināja iedabūt aizsargs Kalvis Ozols. Arī viņa metieni tika atvairīt, bet tad atkal atlekušo ripu vārtos ieraidīja Ričards Bernhards – 0:1. “Zemgale/LLU” spēlētāji pēc gūtiem vārtiem samazināja savu spiedienu un jau astotā minūtē “Kurbads” uzbrucēja Laura Ranceva vārtu guvum izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1. Trešdaļas četrpadsmitajā minūtē aizsargs Kristaps Jākobsons veic spēku paņēmienu, kas nogāza Edgaru Homjakuvu. Jākobsons tika sodīts ar 5+20 soda minūtēm, kas ļāva “Kurbads” izvirzīties spēles vadībā pēc Edmunda Augstkalna gūtiem vārtiem – 2:1.

Pirms otrās trešdaļas sākuma “Zemgale/LLU” spēlētāji savā starpā vienojušies nepārkāpt noteikumus un turpināt savu spiedienu uz pretinieka vārtiem. Noruna tika izpildīta un tās rezultātā jelgavnieki otrā trešdaļā guva divus vārtus. Divpadsmitajā minūtē aizsarga Alekseja Popova raidīto ripu vārtos palīdzēja nogādāt Artūrs Homjakovs – 2:2. Divas minūtes vēlāk, pēc uzbrucēja Valentīna Feoktistova piespēles, ripu precīzi vārtos ieraidīja Iļja Makarovs – 2:3. Uz soliņa ekipējuma menedžeris Andris Leitis pajokoja, ka tas bija “Svētā Makara” metiens, bet drīzāk tā bija pašu komandas spēlētāju spēja sekot treneru norādījumiem.

Treneru norādījumi palīdzēja komandai arī trešā trešdaļā, kad “Kurbads” spēlētāji bija gatavi atspēlēties un lauzt spēles gaitu. Rīdziniekus iegāza noraidījumi, kas mazināja viņu spējas mainīt spēles rezultātu. Pusotru minūti līdz spēles beigām “Zemgale/LLU” uzbrucējs Ričards Bernhards aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un veica filigrānu piespēli maiņas partnerim Artjomam Ogordņikovam, kurš panāca rezultātu – 2:4. “Kurbads” nolēma nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas vien palīdzēja jelgavnieku uzbrucējam Vladislavam Adeļsonam gūt piektos vārtus – 2:5.

Šajā spēlē ceturtā maiņā spēlēja divi hokejisti, kurus sen neesam redzējuši uz laukuma. Pēc traumas izārstēšanas uz ledus kāpa Raivis Kurņigins. Savu debiju komandā piedzīvoja arī uzbrucējs Rihards Remiņš, kurš pēdējās trīs sezonas aizvadīja “Kurbads” komandas sastāvā. Ceturtā maiņa gan uz laukuma pavadīja maz laika, jo pēc otriem zaudētiem vārtiem, treneri izvēlējās spēlēt trijās maiņās, bet ceturtās maiņas spēlētājiem vēl vajadzēs pielikt pūles treniņos, lai neatpaliktu no pārējiem komandas biedriem. Par labāko spēlētāju jelgavnieku rindās tika atzīts vārtsargs Rihards Cimermanis, kurš ne tikai pašaizliedzīgi spēlēja vārtos, bet arī visas spēles laikā motivēja komandas biedrus.

Foto galerija

Pēcspēles intervija

Spēles apskats

Spēles ieraksts

Saistītie raksti

Leave a Reply