Pamatīgs ripkritis Daugavpilī

Trīs hokejisti ar nūjām sadūrās pie zilās līnijas

Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Zemgale/LLU” izbraukuma pieveica HK “Dinburga” ar rezultātu 2:9 (0:3; 1:5; 1:1). Uzbrucējs Gatis Sprukts spēles gaitā guva trīs vārtus, bet Juliāns Misjus nopelnīja četrus rezultativitātes punktus (1 vārti + 3 piespēles).

Komandu sastāvi

HK “Zemgale/LLU” sastāvā nebija iekļauti uzbrucēji Rustams Begovs #7, Egidijus Binkulis #10, Roberts Mezītis #16, Ralfs Brasls #25 un Rolands Dietlavs #90. Aizsargu rindās nebija redzami Arnolds Lapainis #9 un Deniss Berdņiks #91.

HK “Dinaburga” pamatsastāvā nebija uzbrucēji Vadims Vabiščevičs, Maksims Galilejevs, Sergejs Pečura, Maksim Sarapultsev, Igor Mikhalev. Aizsardzības līnijā piedalījās spēlē pilnā sastāvā.

Pirmā trešdaļā

Lielākā daļā hokeja cienītāju uzskata, ka HK “Dinaburga” nav konkurents jelgavniekiem, pirmās trešdaļas sākums parādīja, ka tas nav gluži tā. HK “Zemgale/LLU” spēlētāji ar neprecīzām piespēlēm nespēja iziet no savas aizsardzības zonas pirmās spēles četras minūtes. HK “Dinaburga” spēlētāji vairākkārtīgi meta ripu uz vārtiem un tikai vārtsarga Riharda Cimermaņa precīza spēle neļāva “Zemgale/LLU” hokejistiem izbaudīt nepatīkamu spēles sākumu.

Mājinieki neizmantoja savas iespējams un burtiski pirmajā, pilnvērtīgā “Zemgale/LLU” uzbrukumā pēc Juliāna Misjusa un Danill Kulikov piespēlēm, spēles rezultātu atklāja uzbrucējs Vladislavs Adeļsons0:1. “Dinaburga” hokejisti mēģinājuši slāpēt jelgavnieku spēles tempu un neskatoties uz galvenā tiesneša aizrādījumiem, nopelnīja savu pirmo noraidījumu par spēles laika vilcināšanu. “Zemgale/LLU” vairākumā vārtus neguva, bet izmantojot iegūto laukuma pārsvaru piespieda pretinieku vārtsargu ielaist otro ripu vārtos. Pēc Alexander Pavlenko un Sebastian Janda piespēlēm, ripu vārtos ieraidīja Gatis Sprukts0:2.

HK “Dinaburga” spēlētāji, neapmierināti ar spēles sākumu, sāka pielietot spēka paņēmienus uz noteikumu pārkāpšanas robežas, bieži spēlējot ar augsti paceltām rokām. Trešdaļas izskaņā vienā no epizodēm pretinieks ar augsti paceltām rokām trāpīja pa seju uzbrucējam Ričardam Bernhardam. Tiesnesis noraidījumu par šo pārkāpumu nedeva, bet aizsargs Aleksejs Popovs devās pārmācīt Krievijas leģionāru Timofei Filippov (pirms tam Tyumenski Legion, MHL) par komandas biedram nodarīto pāridarījumu. Pēc dūru cīņas abi hokejisti nopelnījuši noraidījumus, bet HK “Zemgale/LLU” turpināja uzbrukt uz daugavpiliešu vārtiem.

Uzbrucējam Raivim Kurniginam izdevās pārtvert pretinieku piespēli pie aizsardzības zonas zilās līnijas un viņš devās uzbrukumā viens pret vienu ar vārtsargu Ernestu Valdemāru Tomasu. Tieši pirms vārtiem viņu “noķeksēja” pretinieku aizsargs Mārtiņš Jakovļevs un galvenais tiesnesis piešķīra soda metienu par labu “Zemgale/LLU”. Soda metienu izpildīja Gatis Sprukts un viņš bija nekļūdīgs, panākot rezultātu – 0:3.

Hokejists Adeļsons ieraida ripu vāŗtos
HK "Zemgale/LLU" uzbrucējs Vladislavs Adeļsons atklāj spēle rezultātu Optibet hokeja līgas čempionāta spēlē pret HK "Dinaburga". Foto: Ruslans Antropovs

Otrā trešdaļa

HK “Zemgale/LLU” hokejistiem otrajā trešdaļā izdevās pilnībā pārņemt spēles vadību savās rokās un ieraidīt pretinieka vārtos piecas ripas. Sākumā ar vārtu guvumu atzīmējās jelgavnieku aizsargi – pēc Danil Dolgushkin piespēles ripu vārtos ieraidīja Alexander Kovyrin0:4. Trešdaļas vidū pēc Alexander Kovyrin un Egor Kurbatov piespēlēm vārtus guva Juliāns Misjus0:5.

HK “Dinaburga” galvenais treneris Atvars Tribuncovs izlēma nomainīt vārtsargus un uz laukuma kāpa Liepājas hokeja skolas audzēknis – Maksims Čmutovs.

Vārtsargu maiņa ledus saimnieki īsti nepalīdzēja. Pēc Danil Dolgushkin un Juliāna Misjus piespēlēm ripu vārtos ieraidīja Egor Kurbatov – 0:6. Pēc neilga brīža Vladislava Adeļsona un Juliāna Misjus rezultatīvās piespēles ļāva gūt vārtus Ričardam Bernhardam0:7. Bet ar to “Zemgale/LLU” spēlētājiem vēl bija par maz. Divas minūtes līdz trešdaļas beigām Aleksandra Visocka un Kriša Grundmaņa piespēles, ļāva uzspīdēt komandas kapteinim Valentīnam Feoktistovam0:8.

Pēc īsta ripkriša, jelgavnieki atslābinājās un ļāva HK “Dinaburga” pieredzes bagātākam spēlētājam Kirill Yelagin gūt goda vārtus, kuri izsauca skaļus aplausus piepildītā Daugavpils ledus hallē – 8:1.

Vārtsargs krīt ripas ceļā, kuru raidīja uzbrucējs Feoktistovs
HK "Zemgale/LLU" uzbrucējs Valentīns Feoktistovs gūst vārtus Optibet hokeja līgas spēlē pret HK "Dinaburga". Foto: Ruslans Antropovs.

Trešā trešdaļā

HK “Dinaburga” uz pēdējos spēle nogriezni atgrieza vārtos vārtsargu Ernestu Valdemāru Tomasu un centās spēlēt pēc iespējas aktīvāk, bloķējot jelgavnieku uzbrukumus. Tas nekavējoties deva savus rezultātus, jo “Zemgale/LLU” spēlētāji nonāca lielā mazākumā. Daugavpils komandas pirmā maiņa izmantoja šo iespēju ar Normunda Vibāna gūtiem vārtiem – 2:8.

Ledus saimnieki cerēja izmantot iegūto pēdējā trešdaļā pārliecību, bet divas minūtes vēlāk viņi tika sodīti par aizmāršību aizsardzībā. Pēc Danill Kulikov piespēles savus trešos vārtus spēlē guva Gatis Sprukts, panākot spēles rezultātu – 2:9.

Trešdaļas pēdējās desmit minūtes tika aizvadītas raustītā spēlē ar daudzām pauzēm un noraidījumiem, kas neļāva nevienai no komandām gūt vēl kaut vienus vārtus.

Par labāko spēlētāju “Zemgale/LLU” sastāvā tika atzīts Krievijas leģionārs, uzbrucējs Egor Kurbatov, kurš savā otrā spēlē par Jelgavas hokeju klubu guva vienus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvo piespēli.

Uzbrucējs Gatis Sprukts ieraida ripu vārtos
HK "Zemgale/LLU" uzbrucējs Gatis Sprukts gūst trešos vārtus Optibet hokeja līgas spēlē pret HK "Dinaburga". Foto: Ruslans Antropovs

Nākamā spēle

Nākamo spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīs 23. novembrī Jelgavas ledus hallē tiekoties ar HK “Prizma/IHS”. Rīdzinieku vienība pēdējā mēnesī ir savākusies ar spēkiem un spēj parādīt cienīgu pretestību, līdz ar to gaidāmā spēle solās būt gana aizraujoša.

Foto galerija

Daugavpils ledus halles īpatnības

Daugavpils ledus halle uzcelta 1997. gadā, bet nodota ekspluatācijā 1999. gadā (pusotru gadu pirms Jelgavas ledus halles atklāšanas). Pēc projekta viņa atgādina Liepājas ledus halli ar nelielām izmaiņām. Hallē ledu sagatavo ar divām ledus mašīnām, viena no kuram ir tāda paša modeļa, kā Jelgavas ledus hallē. Daugavpiliešu ledus mašīna ir jau divas reizes piedzīvojusi elektroinstalācijas kūpēšanu un tāpēc ar nākamo gadu hallē tiks izmantota jauna “Zamboni” mašīna. Neskatoties uz ledus mašīnu “pārspēku”, Jelgavā ledu sagatavo rūpīgāk nekā Daugavpilī.

Ledus mašīnas Daugavpils ledus hallē
Optibet hokeja līgas regulārā čēmpionāta spēle starp HK "Dinaburga" un HK "Zemgale/LLU" Daugavpils ledus hallē 2019. gada 20. novembrī. Foto: Ruslans Antropovs, rusantro.com