“Zemgale/LLU” izbraukumā nespēja nosargāt savu divu vārtu pārsvaru un zaudēja “Dinaburga” ar rezultātu 4:6 (2:1; 2:1; 0:4), atgriežoties Optibet hokeja līgas čempionātā pēc 45 dienu gara piespiedu pārtraukuma. Jelgavas hokejisti acīmredzami vēl nav atguvuši savu sportisko formu, kas veicināja otro komandas zaudējumu čempionāta septiņās spēlēs.

Pirmā trešdaļa

Spēles sākums nebija no tiem skatāmākajiem, jo garais pārtraukums atstāja savu iespaidu uz “Zemgale/LLU” spēlētāju snieguma kvalitāti. Daudzas izspēles noslēdzās ar neprecīzām piespēlēm un neizmantotām iespējām. No otras puses, “Dinaburgas” spēlētāji pakļāvās jelgavnieku spēles ritmam un astotā minūtē bezrūpīgi nospēlēja aizsardzībā, kas ļāva uzbrucējam Artūram Homjakovam, pēc Ričarda Bernharda un Aleksandra Visocka piespēlēm atklāt spēles rezultātu – 1:0.

Divpadsmitajā minūtē laukuma saimnieki atkārtoja pozicionālo kļūdu aizsardzībā, kuru, pēc Kirila Tambijeva un Roberta Jekimova piespēlēm, vārtu guvumā pārvērta “Zemgale/LLU” komandas kapteinis Rustams Begovs – 2:0.

Pirmās trešdaļas piecpadsmitā minūtē “Dinaburga” spēlētāji veiksmīgi izspēlēja vairākumu, kurā jelgavnieki nepaspēja laicīgi noreaģēt uz ātrām piespēlēm un ielaida savos vārtos Timofeja Filippova raidīto ripu – 2:1.

Otrā trešdaļā

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” spēlētāji izskatījās jau krietni labāk, jo uzlaboja spēles kvalitāti un ripas kontroli. Jau otrās trešdaļas piektā minūtē pēc aizsarga Aleksandra Galkina piespēles, uzbrucējs Kirilis Tambijevs “izšāva” ripu starp pretinieku vārtsarga Kirila Kuzmina padusi – 3:1.

Jau pēc minūtēs “Dinaburgas” hokejisti spēja atbildēt ar savu vārtu guvumu, kad spēja jelgavniekus iespiest aizsardzības zonā un cīņā vārtu priekšā uzbrucējs Vladislavs Barkovskis iebakstīja ripu vārtos, samazinot atpalikšanu vārtu guvumos – 3:2.

Jau pēc 30 sekundēm “Zemgale/LLU” nopelnīja pirmo iespēju spēlēt vairākumā, ko arī izmantoja savā labā. Pēc jaunpienācēja, aizsarga Ērika Ševčenko, spēcīga raidījuma, atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Aleksandrs Visockis – 4:2.

Otrās trešdaļas noslēgums sanāca samocīts, dēļ daudzām kļūdām un noraidījumiem abās komandās. Katra no komandām nopelnīja pa trim noraidījumiem, kurus neviena nespējā izmantot savā labā.

Trešā trešdaļa

Pēdējais spēles nogrieznis iesākās ar diezgan pārliecinošu “Zemgale/LLU” spēles kontroli, kurā jelgavnieki neizmantoja savas iespējas palielināt spēles rezultātu. Sākumā šīs kļūdas likās nenozīmīgas, bet ļoti ātri kļuva skaidrs, ka tās izšķirs spēles rezultātu.

Ceturtā trešdaļas minūtē “Dinaburga” spēlētāji ātri izspēlēja ripu jelgavnieku aizsardzības laukumā, kuru ar spēcīgu un tālu metienu vārtos ieraidīja pieredzējušais uzbrucējs Sergejs Pečura – 4:3. Jau pēc mazāk nekā trīsdesmit sekundēm, ātrā pretuzbrukumā aizskrēja daugavpiliešu leģionārs Dmitrijs Seliutins (Dmitrii Seliutin), kurš apsteidza aizsargus un izlīdzināja spēles rezultātu – 4:4.

Zemgale/LLU” hokejistiem šajā brīdī vajadzēja savākties un sākt mēģināt atspēlēties, bet tika nopelnīti divi noraidījumi pēc kārtas, kas “noēda” svarīgu laiku, lai atgrieztos spēles vadībā. Divcīņās iztērētie spēki neveicināja komandas entuziasmu un trešdaļas vidū “Dinaburgas” uzbrucēji atkal spēja ātri izkļūt caur jelgavnieku aizsardzības līniju, noslēdzot uzbrukumu ar Dmitrija Seliutina otro vārtu guvumu – 4:5.

Jelgavniekiem acīmredzami pietrūka spēku, lai savāktos un atspēlēties. Mēģinājumi “Zemgale/LLU” spēlētājiem bija, bet noslēguma fāzē pietrūka precīzu piespēļu un metienu uz vārtiem. Komandas galvenais treneris Artis Ābols nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet kārtējā kļūda saspēlē noveda pie tā, ka “Dinaburgas” leģionārs Fjodors Jarovinskijs (Fedor Yarovinski) ieraidīja ripu tukšos vārtos – 4:6.

Secinājumi

Garais, piespied kārtas pārtraukums nav gājis par labu “Zemgale/LLU” hokejistu sportiskai formai un kādu laiku vēl ietekmēs komandas sniegumu. Pēc pārslimotas slimības, hokejisti netrenējās ar pilno atdevi, jo pēc ārstu rekomendācijas, slodze ir jāpalielina pakāpeniski. Jau otrajā trešdaļā vārēja redzēt, ka hokejisti uzlabo savu sniegumu spēles laikā, kas dod pārliecību, ka viņi drīz atgūs savas spējas un sniegs acīm tīkamu sniegumu.

No otrās puses, otrais zaudējums Optibet hokeja līgā nav pārāk nopietnie ietekmējis komandas pozīcijas turnīra tabulā un tā vēl var atgriezties labāko trijniekā pēc otrā spēļu apļa. Nākamā spēle tiks aizvadīta jau 18. novembrī, kad jelgavnieki savās mājās uzņems “Mogo/LSPA” hokejistus.