OHL/Virslīga

“Kurbads” nolaupa cerības staru

Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē 23. oktobrī Jelgavas ledus hallē HK “Zemgale/LLU” otro reizi sezonā piekāpjas turnīra līderiem HK “Kurbads” ar rezultātu 2:5 (2:2; 0:2; 0:1). Pēc pirmās trešdaļas jelgavniekos vēl bija cerība uz pozitīvu spēles iznākumu, tad jau otrās trešdaļas beigās rīdzinieki šo cerības staru nolaupīja.

HK “Zemgale/LLU” nopietni bija sagatavojušies spēlei uz laukuma doties tikai trijās maiņās ar saviem spēcīgākajiem un pieredzējušajiem hokejisti. Tomēr arī šoreiz neiztika bez jaunumiem. Sastāvā parādījās jauns uzbrucējs, leģionārs no Krievijas – Alexander Pavlenko, ka arī savu pirmo savu spēles laiku aizvadīja jaunais vārtsargs Artūrs Krists Krūklītis.

Izmantojot jelgavnieku neuzmanību, HK “Kurbads” uzbrucējs Lauris Bajarūns atklāja spēles rezultātu jau divdesmit sestajā sekundē – 0:1. HK “Zemgale/LLU” spēlētāji savākties un jau pēc pusotra minūtes uzbrucējs Rustams Begovs spēles rezultātu izlīdzināja – 1:1. Vēl pēc trijām minūtēm pēc aizsarga Danil Dolgushkin piespēles, jelgavniekus vadībā izvirzīja uzbrucējs Aleksandrs Novikovs2:1. Vadību rezultātā jelgavnieki spēja nosargāt līdz trešdaļas vidum, kad rīdzinieku labā vārtu guva Kirils Tambijievs – 2:2.

Otrās trešdaļas sākumā “Kurbads” uzbrucējs Lauris Rancevs realizēja vienīgo jelgavnieku spēlē nopelnīto noraidījumu – 2:3. Turpinājumā abas komandas veidoja asus un bīstamus uzbrukumus, bet pie vārtu gūšanas neviens netika līdz pēdējām sekundēm. Izturot cīņu trešdaļas garumā, “Zemgale/LLU” spēlētāji atslābinājās pašās pēdējās sekundēs un rīdzinieku uzbrucējs Lauris Rancevs ar gūtiem vārtiem atņem jelgavniekiem pēdējo cerības staru – 2:4.

Trešajā trešdaļā HK “Zemgale/LLU” galvenais treneris Valērijs Kuļibaba izvēlējās nomainīt vārtsargu, Krūklīša vieta uz laukuma laižot Rihardu Cimermani. Tomēr jau trešdaļas ceturtā minūtē jelgavnieki izlaida pretinieka pretuzbrukumu un uzbrucējs Lauris Rancevs guva savu trešos vārtus spēlē – 2:5.

HK “Zemgale/LLU” ar čempionāta izcīnītiem divpadsmit punktiem turpina saglabāts ceturto vietu turnīra tabulā, ka arī pamatīgi strādāt ar savu komandas sastāvu, jo priekšā vēl divas smagas un atbildīgas spēles. 26. oktobrī izbraukumā Rīgā jelgavnieki atkal tiksies ar HK “Kurbads” vienību, bet 30. oktobrī Jelgavas ledus hallē tiksies ar HK “Olimp”.