JLSS

2018. gada 18. un 19. augustā, Jelgavas ledus hallē norisinājās pirmais Jelgavas ledus sporta skolas rīkotājs hokeja turnīrs “JLSS Kauss 2018” U-15 jauniešu vecuma grupā. Sešu komandu konkurencē “Jelgava LSS” jaunieši izcīnīja uzvaru, atstājot otrā vietā “Ozolnieki Juniors”, bet trešajā – HS “Rīga”.

Divu dienu intensīvā turnīrā tikās sešas komandas U-15 vecuma grupā – “Jelgavas LSS”, “Kurbads”, “Ozolnieki Juniors”, “HS Rīga”, “Brocēni NBJSS”, “Saulys/BTA Kaunas” (Lietuva) un aizvadīja pa vienai spēlei ar katru komandu. Iepriekšējā sezonā komandas sacentās Latvijas bērnu un jauniešu čempionātā (LBJČH) U-14 vecuma grupā, kurā jelgavnieki ieņēma septīto vietu, “Kurbads” – ceturto, “HS Rīga” – sesto, “Brocēnu NBJSS” – devīto.

Turnīrs jelgavniekiem uzreiz sākās ar Zemgales derbiju – spēli pret “Ozolnieki Juniors” (treneris Jēkabs Rēdlihs). Abu komandu principiālā cīkstēšanās balstās uz tā, ka Ozolnieku vienība izveidojās no bijušajiem JLSS audzēkņiem un tagad abām komandām ir principiāli pierādīt viena otrai, kura ir izaugusi par spēcīgāko. “Jelgavas LSS” spēles gaitā spēja parādīt, ka vasaras nodarbības ir nesušas savus augļus un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:1; 1:0; 1:0).

Otro spēli jelgavnieki aizvadīja pret “Brocēni NBJSS” – viena no neērtākam komandām, kura vienmēr cīnās līdz pēdējām. “Brocēni NBJSS” ir vienīgā komanda, kura spēj Latvijas mazpilsētā izveidot spēcīgu hokeja kolektīvu, neskatoties uz ļoti nelieliem cilvēku resursiem. Arī šoreiz brocēnieši spēja sagādāt “pārsteigumu”, atspēlējoties no rezultāta 0:2 un noslēdzot pamatlaiku ar rezultātu 2:2 (1:0; 1:2; 0:0). Tomēr pēcspēles metienos precīzāki bija “Jelgava LSS” spēlētāji, kuri rezultātā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2.

Trešajā spēlē jelgavnieki tikās ar HK “Kurbads” (treneris Toms Bluks) vienību un pieveica tos ar “sauso” rezultātu – 3:0 (1:0; 1:0; 1:0). “Jelgava LSS” samērā “viegla” uzvara bija saistīta ar to, ka “Kurbads” startēja bez savām divām spēcīgām maiņām, kuras piedalījās citā turnīrā.

Ceturtā spēlē “Jelgava LSS” viegli tika galā ar vienaudžiem no Lietuvas – “Saulys/BTA Kaunas” (treneri Jakšys Benas un Vladimirs Parhomenko), pārspējot tos ar rezultātu 3:1 (1:0; 2:0; 0:1). “Saulys/BTA Kaunas” pagājušā sezonā startēja LBJČH U-14 B grupā, kurā izcīnīja otro vietu, bet jelgavnieku U-14 šajā grupā ieņēma devīto vietu.

Piektā spēle priekš “Jelgavas LSS” bija ārkārtīgi svarīga, jo zaudējuma rezultātā komanda paliktu trešajā vietā. Cīņā ar “HS Rīga” (treneri Igors Smirnovs un Edgars Kamoliņš) nebija no vieglākām, tomēr jelgavnieki spēja pierādīt, ka ripas kontrole ir viņu spēcīgākā puse. Spēle noslēdzās ar rezultātu 2:1 (1:0; 0:0; 1:1) jelgavnieku labā.

Rezultatīvākais “Jelgava LSS” uzbrucējs Reinards Dāvis Pētersons #10 turnīra gaitā guva piecus vārtus un izdarīja divas rezultatīvās piespēles. Viņam pietrūka divi punkti, lai kļūtu par turnīra rezultatīvāko spēlētāju, kā tituls tika piešķirts “Brocēni NBJSS” uzbrucējam Kevinam Strādniekam (6+2) un apsteigtu arī “Ozolnieki Juniors” uzbrucēju Ernestu Šteinbergu (5+4). Toties par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts “Jelgava LSS” spēlētājs Lukas Bukatovs #1, kurš vismazāk ielaida ripas savos vārtos. Jelgavnieku komandu turnīram sagatavoja treneri Artjoms Ogorodņikovs un Igors Ļebedevs (abi no HK “Zemgale/LLU).

Visu turnīra foto galeriju var aplūkot šeit (līdz 4.9.2018.).

Foto galerija

Saistītie raksti

Share