Spēlētāji

“Zemgale/LLU” sastāvā savā pirmā spēlē pret HK “Kurbads” debitēja divdesmit vienu gadu jauns aizsargs – Danils Dolguškins (Danil Dolgushkin). Krievijas leģionārs pirmajā spēlē atzīmējās ar stabilu sniegumu un pirmo rezultatīvo piespēli.

Danils Dolgušķins ir vidēja auguma, masīvs aizsargs. Pirmajā spēlē viņš parādīja stabilu un precīzu sniegumu, pildot aizsargam atbilstošas funkcijas. Pat paspēja nedaudz sakaitināt Jāni Spruktu, bet tajā pašā laikā neaizmirstot par notiekošo uz ledus. Papildus viņš deva cerību, ka no viņa mēs varam sagaidīt arī spēcīgus metienus uz vārtiem, ja tāda nepieciešamība radīsies.

Danils Dolguškins savas hokejista gaitas uzsāka sporta skolā “Marjino” (Maskava). Septiņpadsmit gadu vecumā viņš devās uz Kanādu, kur startēja Kvebekas junioru hokeja līgas (QMJHL) klubā “Rouyn-Noranda Huskies”. Debijas sezonas sākumā 2014. gadā viņš guva smagu ievainojumus un bija spiests izlaist 2/3 trešdaļas no čempionāta. Kopumā Kanādā viņš nospēlēja 23 spēles, kurās guva vienus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, noslēdzot to ar pozitīvo lietderības koeficientu +7.

2015./2016. gadu sezonā Dolguškins spēlēja Jaunatnes hokeja līgā (MHL, Krievija) “Dinamo Sanktpēterburga” sastāvā. 26 spēlēs guva vienus vārtus, izdarīja trīs rezultatīvās piespēles un sezonu noslēdza ar pozitīvo lietderības koeficientu +3.

2016./2017. gadu sezonā Danils pārgāja uz citu Jaunatnes hokeja līgas (MHL, Krievija) klubu – “MVD Balašiha”. 31 spēlē viņš izdarīja četras rezultatīvās piespēles, noslēdzot sezonu ar pozitīvo lietderības koeficientu +5. Dolguškins šajā sezonā atzīmējās ar dūru cīņu pret HK “Rīga” uzbrucēju Reini Lejnieku. Šīs cīņas video plaši izplatījies Internetā, bet mazāk zināms fakts, ka Danils pēc spēles atvainojās par notikušo laukumā un atstāja par sevi patīkamas atsauksmes.

2017./2018. gadu sezonā Dolguškins trešo reizi mainīja Jaunatnes hokeja līgas (MHL, Krievija) klubu un šoreiz startēja “Dinamo Maskava” sastāv, aizvadot savas karjeras rezultatīvāko sezonu. 44 spēlēs guva piecus vārtus, izdarīja divpadsmit rezultatīvās piespēles un noslēdza sezonu ar pozitīvo lietderības koeficientu +3.

Šo sezonu jaunais aizsargs uzsāka Krievijas Augstākās hokeja līgas komandā “Buran” (Voroņeža).   Desmit spēlēs viņš izdarīja trīs rezultatīvās piespēles un atzīmējās ar negatīvu lietderības koeficientu -5.

Share