JAHL/1. līga

Latvijas 1. līgas komanda “Zemgale/JLSS” svētdien 2017. gada 17. decembrī Jelgavas ledus hallē aizvadīja otro savstarpējo čempionāta spēli ar “Pārdaugava/Jūrmala”. Paliekot bez Optibet hokeja līgas spēlētāju palīdzības, jaunieši cieta smagu sakāvi ar rezultātu 2:10 (0:1; 1:4; 1:5).

Pirmajā savstarpējā spēlē oktobrī, “Zemgale/JLSS” uzvarēja pretiniekus ar minimālu pārsvaru 5:4, bet toreiz komandai varēja palīdzēt Optibet hokeja līgas (OHL) spēlētāji. Šoreiz kupls spēlētāju pulks Latvijas klubu izlases sastāvā devās uz Zviedriju, bet pārējie veltīja laiku traumu ārstēšanai. Savukārt “Pārdaugava/Jūrmala” savā sastāvā iekļāva astoņus OHL komandas “Prizma” spēlētājus (Ņikita Šaburovs, Yegor Blazhko, Pāvils Galsons, Haralds Podziņš, Jēkabs Bērziņš, Artūrs Treimanis, Didzis Ruģelis, Silvestrs Seļickis). Starp viņiem bija arī aizsargs Artūrs Treimanis, kurš decembra sākumā pārgāja no hokeja kluba “Zemgale” uz “Prizma”. Treimanis bija viens no jelgavnieku U18 Latvijas izlases kandidātiem, kurš U18 sastāvā paspēja aizvadīt 12 spēles, kurās guva 4 vārtus un izdarījis 5 rezultatīvās piespēles. “Zemgale/JLSS” sastāvā pirms parejas aizvadīja 6 spēles un guva vienus vārtus.

Pirmo trešdaļu “Zemgale/JLSS” aizvadīja cienījami, jo ielaida vienu ripu mazākumā trešdaļas piektā minūtē – 0:1. Pārējā trešdaļas laikā rīdzinieki nespēja ieraidīt ripu Artūra Krista Krūklīša #1 sargātos vārtos.

Otrā trešdaļa bija kritiska priekš jelgavniekiem. Nevarētu teikt, ka mūsu puiši būtu par tiesu sliktāki. Ripas kontrole un izspēles viņiem padevās labi, bet grūtības sagādāja ripas ieraidīšanu “Pārdaugava/Jūrmala” vārtsarga Kārļa Zakrevska vārtos, kurš arī pārstāv HK “Prizma” Optibet hokeja līgā. Trešdaļas sestā minūtē pretinieku aizsargs Kārlis Tiltiņš ieraidīja otro ripu – 0:2. Pēc minūtes “Zemgale/JLSS” spēlētāji atbildēja ar savu uzbrukumu. Pēc Kristapa Namiķa un Jurija Moiseičenko piespēlēm, ripu vārtos ieraidīja Roberts Pētersons #29 – 1:2. Diemžēl šie bija vienīgie jelgavnieku vārti otrā trešdaļā. Nākamajā sešas minūtēs Yegor Blazhko un Ņikita Šaburovs panāca jau 1:4 HK “Pārdaugava/Jūrmala” labā. “Zemgale/JLSS” nomainīja vārtsargus – Krūklīša vietā uz ledus kāpa Ņikita Montvids #30, bet arī viņš “sausajā” noturējās tikai divas minūtes, kad Elvis Kaimiņš panāca rezultātu 1:5.

Trešā trešdaļā “Zemgale/JLSS” zaudēja vienu no saviem svarīgākajiem aizsargiem – Patriku Grigoru, kurš tika noraidīts līdz spēles beigām. Tad sekoja vēl viens noraidījums, kuru viesi neizmantoja un vēl paši noraidījās. Spēlējot četri pret četri, pēc Kristapa Kromana piespēles, ripu vārtos ieraidīja Emīls Balodis #9 – 2:5, atgriežot “Zemgale/JLSS” nelielu cerības staru, kurš gan ilga tikai divas minūtes. No trešdaļas vidus, līdz spēles beigām “Pārdaugava/Jūrmala” guva piecu vārtus, neielaižot savos vārtos nevienus – 2:10. Rīdzinieku sastāvā ar vārtu guvumu izcēlās: Ņikita Jengašovs, Ņikita Šaburovs, Andrejs Smirnovs (2 reizes), Niks Sandis Voiceščuks.

“Zemgale/JLSS” joprojām saglabā septīto vietu, bet pēc zaudējuma to dala kopā ar “Daugavpils/LDZ Cargo”, kurai arī ir deviņi punkti. Jelgavniekiem teorētiski ir iespējas pakāpties turnīra tabulā, bet tas ir iespējams, ja komanda gūs uzvaras pret saviem pretiniekiem. Pirmā svarīgākā spēle notiks 2017. gada 14. janvārī Jelgavas ledus hallē, kad tiks uzņemta sestās vietas īpašniece – “Liepājas SSS”. Pirmajā savstarpējā spēlē jelgavnieki zaudēja ar rezultātu 3:6 un šoreiz būs jāatspēlējas par to.

Rezultatīvākie “Zemgale/JLSS” spēlētāji atrodas septiņpadsmitajā vietā ar 4 gūtiem vārtiem un 5 rezultatīvās piespēlēm. Tie ir Kristaps Namiķis un Jānis Ričards Kārkliņš.